Jai Odisha
News

ଆଗରେ ପାହାଡ ପଛରେ ଖାଇ, ମଝିରେ ଭାଙ୍ଗିଲା ହେଲିକପ୍ଟର ଇଞ୍ଜିନ୍

ଲୋକମାନେ ଭ୍ରମଣ ପାଇଁ ଅନେକ ମାଧ୍ୟମ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି ।କିନ୍ତୁ ଏପରି କିଛି ଲୋକ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ସମୟ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରାୟତଃ ବିମାନରେ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ତଥାପି, ବେଳେବେଳେ ବିମାନ ଯାତ୍ରା ମଧ୍ୟ ବିପଜ୍ଜନକ ପ୍ରମାଣିତ ହୁଏ । ବୈଷୟିକ ତ୍ରୁଟି କିମ୍ବା ଅବହେଳା ଯୋଗୁଁ ଅନେକ ଥର ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ସମ୍ପ୍ରତି ଏଭଳି ଏକ ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାର ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଏହି ଘଟଣାର ଭିଡିଓ କକ୍ପିଟରେ ସ୍ଥାପିତ କ୍ୟାମେରା ମାଧ୍ୟମରେ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଏହି ଭାଇରାଲ ଭିଡିଓ ଆମେରିକାର ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। 27 ଫେବୃଆରୀ 2024 ରେ ପୁରା ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା | ଏହି ହେଲିକପ୍ଟରରେ ପାଇଲଟଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ଚାରିଜଣ ଯାତ୍ରୀ ଥିଲେ, ଯେଉଁମାନେ ଦ୍ୱୀପ ଦେଖିବାକୁ ଆସିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ହେଲିକପ୍ଟରଟି ଆକାଶରେ ଉଡୁଥିଲା, ହଠାତ୍ ଏହାର ଇଞ୍ଜିନ ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲା | ଭିଡିଓରେ ଆପଣ ଦେଖିପାରିବେ ଯେ ହେଲିକପ୍ଟରର ଇଞ୍ଜିନ୍ ଭାଙ୍ଗିବା ପରେ ପାଇଲଟ୍ ଅବତରଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି | ଏହି ଦୃଶ୍ୟ ଭିଡିଓରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ କ’ଣ ଘଟିଲା ତାହା ଜଣା ପଡି ନାହିଁ। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ କାହାର ପ୍ରାଣ ହାନୀ ଘଟି ନାହିଁ । ଭାଇରାଲ ହେଉଥିବା ଭିଡିଓରେ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ ଯେ ଇଞ୍ଜିନ ବନ୍ଦ ହେବା ପରେ ହେଲିକପ୍ଟର ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଅବତରଣ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରି ତଳେ ପଡିଯାଏ। ତେବେ ପାଇଲଟ୍ ନିଜର ଜ୍ଞାନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ହେଲିକପ୍ଟରକୁ ସମୁଦ୍ର କୂଳରେ ଅବତରଣ କରନ୍ତି |

ଭିଡିଓଟି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ X ରେ ସେୟାର କରାଯାଇଛି | ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିବାବେଳେ ଉପଭୋକ୍ତା କ୍ୟାପସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତି – ‘ହାୱାଇରେ ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାର କକ୍ପିଟ୍ ଦୃଶ୍ୟ’। ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ପରେ ଲୋକମାନେ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି।ଏହି ଭିଡିଓରେ 1 କୋଟିରୁ 80 ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭ୍ୟୁ ରହିଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.