Jai Odisha
News

ଆଜି ଭାରତ-ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦

ରାଞ୍ଚି,୨୭।୧:ଭାରତ-ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ତିନୋଟି ଟି-୨୦ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଆଜି ରାଞ୍ଚିରେ ଖେଳାଯିବ। ଉଭୟ ଦଳ ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।  ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଦିନିକିଆ ସିରିଜକୁ ୩-୦ରେ ଜିତିବା ପରେ ଭାରତ ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଓଡିଆ ମାନ୍ୟତାରେ ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛି। ଭାରତ ଇନ୍ଦୋରରେ ତୃତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍ ୯୦ ରନରେ ଜିତିଥିବା ବେଳେ ରାୟପୁରରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଆଠ ୱିକେଟ୍ ଏବଂ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ୧୨ ରନରେ ଜିତିଛି।ତେବେ ଆଜିର ମ୍ୟାଚ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ବଡ ଝଟକା ଲାଗିଛି। ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଋତୁରାଜ ଗାଏକ୍ୱାଡ ଆହତ କାରଣରୁ ସିରିଜରୁ ବାଦ ପଡିଛନ୍ତି। ତେବେ ଦଳରେ ଶୁଭମନ ଗିଲ୍ ଏବଂ ଈଶାନ କିଷାନ ଅଧିକ ଅସୁବିଧା ନହୋଇପାରେ। ଏହାପରେ ବିଶ୍ୱର ୧ ନମ୍ବର ଟି-୨୦ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ ଏବଂ ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଆଦି ଭଲ ଫର୍ମରେ ରହିଛନ୍ତି।

ଭାରତୀୟ ଦଳ: ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ଇଶାନ କିଶନ (ୱିକେଟକିପର), ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (ଅଧିନାୟକ), ୱାଶିଂଟନ ସୁନ୍ଦର, ଦୀପକ ହୁଡା, ଉମ୍ରାନ୍‌ ମଲିକ, ଶିବମ ମାଭି, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ,ପୃଥ୍ୱୀ ଶ।

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଦଳ: ଫିନ୍ ଆଲେନ୍, ଡିଭନ୍ କନୱେ (ୱିକେଟକିପର), ମାର୍କ ଚାପମାନ, ଗ୍ଲେନ ଫିଲିପ୍ସ, ଡାରିଲ ମିଚେଲ, ମାଇକେଲ ବ୍ରେସୱେଲ, ମିଚେଲ ସାଣ୍ଟନର୍ (ଅଧିନାୟକ), ଲକି ଫର୍ଗୁସନ୍, ଯାଦବ ଡଫି, ହେନେରୀ ସିପଲି, ବ୍ଲେୟାର ଟିକନର୍।

Leave A Reply

Your email address will not be published.