Jai Odisha
News

ଆବଶ୍ୟକ ପଡିବ ନାହିଁ ଇଲେକ୍ଟ୍ରି : ଜାଣନ୍ତୁ କିରୋସିନିରେ କେମିତି ଚଲାଇବେ ଫ୍ରିଜ୍

ଆଜିକାଲି, ସମୟରେ ଆମେ ସମସ୍ତେ ପ୍ରତିଦିନ ନୂଆ ଟେକ୍ନୋଲୋଜିର ବ୍ୟବହାରରେ ଅଭ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଯାଉଛେ | ଆମ ଚାରିପାଖରେ ଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଜିନିଷ ଆମେ ପ୍ରାୟତଃ ଇଲେକ୍ଟ୍ରି ଦ୍ବାରା ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଇଲେକ୍ଟ୍ରି ବିନା ବଞ୍ଚିବା ଗୋଟିଏ ପ୍ରକାର ଅସମ୍ଭବ ହୋଇଯାଇଛି । କାରଣ ଆମେ ଆମର ଦୈନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଫୋନ, ଟିଭି ଫ୍ରିଜ ଏପରିକି ଗାଡ଼ି ମଧ୍ୟ ଇଲେକ୍ଟ୍ରି ଦ୍ଵାରା ଚାଲୁଅଛି। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆର ଏକ ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି । ପ୍ରତ୍ୟେକ ଉପଭୋକ୍ତା ଏହା ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଉଛନ୍ତି | ଏହାକୁ ଦେଖିବା ପରେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ । ଏହି ଭିଡିଓରେ ପୁରୁଣା ସମୟର ଅନନ୍ୟ କୈାଶଳରେ ବ୍ୟବହୃତ ଏକ ଫ୍ରିଜ ଦେଖାଯାଇଛି | ଯାହା ବିଦ୍ୟୁତ୍ କିମ୍ବା ବ୍ୟାଟେରୀରେ ନୁହେଁ, କିରୋସିନି ତେଲରେ ଚାଲେ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି |

ଫ୍ରିଜରେ 10 ଲିଟର କିରୋସିନ ତେଲ ଟାଙ୍କି ମଧ୍ୟ ରହିଛି।

ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି। ଭିଡିଓରେ ଦାବି କରାଯାଇଛି ଯେ ଏହି ଫ୍ରିଜ୍ ଶହେ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା। ଏହାର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ପାଇଁ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ନୁହେଁ କିରୋସିନ ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା | ହିମଲକ୍ସ ନାମକ ଏକ କମ୍ପାନୀର ଏହି ରେଫ୍ରିଜରେଟରର ଅନେକ ବୈଷୟିକ ଦିଗ ମଧ୍ୟ ଭିଡିଓରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି |

ଅନେକ ଉପଭୋକ୍ତା ଭିଡିଓକୁ ବିଶ୍ଵାସ କରିପାରୁନାହାନ୍ତି |

ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରାୟ 27 ହଜାର ଲୋକ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଏହି ଭିଡିଓ ପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.