Jai Odisha
News

କଂଗ୍ରେସ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ଉମା ଭାରତୀ , କହିଲେ ଏବେ ସୋନିଆ ରାଣୀ ।

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବିଜେପିର ଫାୟାର୍ ବ୍ରାଣ୍ଡ ନେତା ଉମା ଭାରତୀ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଉପରେ କଡ଼ା ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୋନିଆ ଏବେ ବି ନିଜକୁ ରାଣୀ ଏବଂ ରାହୁଲଙ୍କୁ ରାଜକୁମାର ବୋଲି ବିବେଚନା କରନ୍ତି । ବୁଧବାର ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଗୁନା ସଂସଦୀୟ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସ୍କିନ୍ଧିଆଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ଉମା ଭାରତୀ ଶିବପୁରୀର ପିଚୋରରେ ପ୍ରଚାର କରିଥିଲେ।
ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ‘ଦେଶ ସ୍ୱାଧୀନ ହେଲା, କିନ୍ତୁ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ତଥାପି ନିଜକୁ ରାଣୀ ଏବଂ ରାଜକୁମାର ବୋଲି ବିବେଚନା କରନ୍ତି । ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ଉଭୟ ଜାମିନରେ ଅଛନ୍ତି। ଅତୀତରେ କଂଗ୍ରେସ ଏତେ ଭୁଲ କରିଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ବିଷୟରେ କିଛି କହିବାକୁ ଆଉ କିଛି ନାହିଁ ।
ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉମା ଭାରତୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶାସନ ସମୟରେ କଂଗ୍ରେସ ଦେଶକୁ ବହୁ ପଛକୁ ନେଇଯାଇଛି । କଂଗ୍ରେସ ଦେଶରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତି ଲାଗୁ କରିଥିଲା , କ୍ଷମତା ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ଦେଶକୁ ବିଭକ୍ତ କରିଥିଲା। ଶିଖମାନେ ଦେଶରେ ଦଙ୍ଗା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ। ଏସବୁ ହେଉଛି କଂଗ୍ରେସର କାର୍ଯ୍ୟ । ଅତୀତରେ କଂଗ୍ରେସ ଏତେଗୁଡ଼ିଏ ଭୁଲ୍ କରିଛି ଯେ ଆଜି କଂଗ୍ରେସ ବିଷୟରେ କିଛି କହିବାକୁ ବାକି ନାହିଁ। କଂଗ୍ରେସ ବିଷୟରେ ଦେଶର ଲୋକମାନେ ସବୁ ଜାଣିଛନ୍ତି।
କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସ୍କିଣ୍ଡିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଭାରତକୁ ବିଶ୍ୱ ନେତା ଭାବରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କରିବା ଏବଂ ଦେଶର ବିକାଶକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ନିଜ ହାତକୁ ମଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଗୃହର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଭୋଟରଙ୍କୁ ୭ ମଇରେ ଭୋଟ୍ ଦେବାକୁ ଏବଂ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିକୁ ଆଶୀର୍ବାଦ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ପଡିବ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.