Jai Odisha
News

ଖୋଲିଲା ବଦ୍ରିନାଥ, ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁମାନେ ଦର୍ଶନ କରିବାର ପାଇବେ ସୁଯୋଗ

ବଦ୍ରିନାଥ,୨୭।୪ : ଆଜି ଖୋଲିଲା ଭଗବାନ ବଦ୍ରିନାଥଙ୍କ ମନ୍ଦିର ଦ୍ୱାର।  ଭଗବାନ ଶ୍ରୀ ବଦ୍ରିନାଥ ମନ୍ଦିରର ଫାଟକ ଭକ୍ତମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁବାର ସକାଳ ୭ଟା ୧୦ରେ ବ୍ରହ୍ମ ବେଳା ଶୁଭ ସମୟରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଦିକ ଜପ ଓ ରୀତିନୀତି ସହିତ ଖୋଲା ଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ନାମରେ ମନ୍ଦିରରେ ପ୍ରଥମ ପୂଜା କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଉତ୍ସବକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଧାମରେ ହଜାର ହଜାର ଭକ୍ତ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।  ଏହାପରେ ଭକ୍ତ ତଥା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁମାନେ ଦର୍ଶନ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଥିଲେ  । ଶୀତ କାଳରେ ଅଧିକ ବରଫପାତ ଯୋଗୁଁ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଥିବା ବଦ୍ରିନାଥ ମନ୍ଦିର ଦର୍ଶନ ବନ୍ଦ ରହିଥାଏ । ବର୍ତ୍ତମାନ ମାତ୍ର ବରଫପାତ ବନ୍ଦ ଥିବାରୁ ଆଜି ଠାରୁ ମନ୍ଦିର ଦ୍ୱାର ଖୋଲା ହେବା ନେଇ ନିଷ୍ପତି ନିଆଯାଇଛି । ଫାଟକ ଖୋଲିବାର ପ୍ରକ୍ରିୟା ଗୁରୁବାର ଭୋର ୪ ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। କୁବେର ଜୀ, ଉଦଭ ଜୀ ଏବଂ ଗାଡୁ ଘଡାଙ୍କୁ ଦକ୍ଷିଣ ଫାଟକରୁ ମନ୍ଦିର ପରିସରକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ହଜାର ହଜାର ଭକ୍ତ, ଧର୍ମାଧିକାରୀ, ହକହକୁଧାରୀ ଏବଂ ରାୱଲ ମନ୍ଦିରର ମୁଖ୍ୟ ପୁରୋହିତଙ୍କ ସମେତ ଶ୍ରୀ ବଦ୍ରିନାଥ କେଦାରନାଥ ମନ୍ଦିର କମିଟିର ପ୍ରଶାସକ ଓ ଅଧିକାରୀମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ପ୍ରଧାନ ପୁରୋହିତ ଭି.ସି ଇଶ୍ୱର ପ୍ରସାଦ ନାମ୍ବୋଦୀର ଗର୍ଭଗୃହରେ ଭଗବାନ ବଦ୍ରିନାଥଙ୍କୁ ବିଶେଷ ପ୍ରାର୍ଥନା କରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ବଦ୍ରିନାଥ ମନ୍ଦିରକୁ ୨୦ କ୍ୱିଣ୍ଟାଲ ଫୁଲରେ ସଜାଯାଇଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.