Jai Odisha
News

ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ବସ୍‌ରେ ଯାତ୍ରା କଲେ ରାହୁଲ , କଂଗ୍ରେସର ପାଞ୍ଚ ନ୍ୟାୟ ଉପରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସହ କଲେ ଆଲୋଚନା

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ସମୟରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ତେଲେଙ୍ଗାନାର ଗ୍ରେଟର ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଏକ ସାଧାରଣ ସଭାରେ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏକ ଷ୍ଟେଟ୍ ରୋଡ଼ ୱୋଜ୍ ବସ୍ ରେ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏଥିରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଥିଲେ । ବସ୍‌ରେ ଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ।
ବସ୍‌ରେ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏ ରେବନ୍ତ ରେଡ୍ଡୀ ମଧ୍ୟ ଯାଉଥିଲେ। ରାହୁଲ ମଲକାଜଗିରି ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ସରୋରନଗରରେ ଏକ ସାଧାରଣ ସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବା ପରେ ତେଲେଙ୍ଗାନା ଟିଆରଏସଟିସି ବସ୍‌ରେ ଚଢିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ‘ପଞ୍ଚ ନ୍ୟାୟ’ ବ୍ରୋଚର ବଣ୍ଟନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ରାଜ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମାଗଣା ବସ୍ ଯାତ୍ରା ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବା ସମ୍ପର୍କରେ ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ସୂଚନା ନେଇଥିଲେ।
ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଥିବାବେଳେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ମହିଳା, ଯୁବକ, କୃଷକ ଏବଂ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପରି ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗ ପାଇଁ ଜାତୀୟ ମନିଫେଷ୍ଟରେ ଦେଇଥିବା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ବିଷୟରେ ଅବଗତ କରିଥିଲେ। ଯାତ୍ରୀମାନେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ବସରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ ଏବଂ ଅନେକ ତାଙ୍କ ସହିତ ସେଲଫି ନେଇଥିଲେ ।
ଏହାପୂର୍ବରୁ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏକ ସାଧାରଣ ସଭାରେ ଦେଇଥିବା ଅଭିଭାଷଣରେ ପୁଣିଥରେ ବିଜେପିକୁ ସମ୍ବିଧାନ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହାର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଶପଥ ନେଇଛନ୍ତି। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ତେଲେଙ୍ଗାନାର ସମସ୍ତ ୧୭ ଟି ଲୋକସଭା ଆସନ – ଆଦିଲାବାଦ, ପେଡାପାଲ୍ଲୀ, କରିମନଗର, ନିଜାମାବାଦ, ଜାହିରବାଦ୍, ମେଡାକ, ମାଲକଜଗିରି, ସେକନ୍ଦରାବାଦ, ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ଚେଭେଲା, ମହାବୁବନଗର, ନାଗରକୁରୁନଲ, ନାଲଗୋଣ୍ଡା, ଭୁବନଗିରୀ, ଏବଂ ଖମମ୍ ମତଦାନ ମେ ୧୩ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.