Jai Odisha
News

ପାକିସ୍ତାନୀ ନେତା କଲେ ରାହୁଲଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା : କଂଗ୍ରେସକୁ ଘେରିଲା ବିଜେପି

ପାକିସ୍ତାନର ଜଣେ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପୋଷ୍ଟ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ତିକ୍ତତା ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଚୌଧୁରୀ ଫୱାଦ ହୁସେନ୍‌ଙ୍କ ପୋଷ୍ଟରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣରେ କିଛି ଅଂଶ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଯାହାର ଶୀର୍ଷକ “ରାହୁଲ ଅନ୍ ଫାୟାର୍‌” ରହିଛି, ଏହାକୁ ନେଇ ବିଜେପି ନେତାମାନେ ତୀବ୍ର ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲା। ବିଜେପିର ଆଇଟି ସେଲ୍ ମୁଖ୍ୟ ଅମିତ ମାଲଭିୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ କ୍ୟାବିନେଟରେ ହୁସେନ୍‌ଙ୍କ ପୂର୍ବ ଭୂମିକାକୁ ଦର୍ଶାଇ ପାକିସ୍ତାନ ସହ କଂଗ୍ରେସର ସଂଯୋଗ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି ।
ଇମ୍ରାନ ଖାନ କ୍ୟାବିନେଟରେ ସୂଚନା ଏବଂ ପ୍ରସାରଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଚୌଧୁରୀ ଫୱାଦ ହୁସେନ୍ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରୁଛନ୍ତି । କଣ କଂଗ୍ରେସ ପାକିସ୍ତାନରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛି କି ? ସେ କହିଛନ୍ତି କି , ମୁସଲିମ ଲିଗ୍ ଛାପ ଥିôବା ଘୋଷଣାପତ୍ର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସୀମା ଆରପାରିକୁ ଦୃଢ ସମର୍ଥନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାକିସ୍ତାନ ସହ କଂଗ୍ରେସର ମିଳିତମଞ୍ଚ ଏହାଠାରୁ ଅଧିକ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ। ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମୁଖପାତ୍ର ଶେହଜାଦ ପୁନାୱାଲା ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନ ସହ ଏକ ଗଠବନ୍ଧନ ଗଠନ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।
ପୁନାୱାଲା ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି, କଂଗ୍ରେସର ହାତ ପାକିସ୍ତାନ ସହିତ “ଏହାପୂର୍ବରୁ ହାଫିଜ ସଇଦ କହିଥିଲେ ଯେ କଂଗ୍ରେସ ତାଙ୍କର ପ୍ରିୟ ଦଳ। ମଣି ଆୟାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପଦରୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ସମର୍ଥନ ମାଗିବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଯାଇଥିଲେ! ଆମେ ମନେ ରଖୁଛୁ ଯେ ନିକଟରେ ପାକିସ୍ତାନ ଜିନ୍ଦାବାଦର ସ୍ଲୋଗାନ କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଉଠାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ବି.କେ ହରିପ୍ରସାଦ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ଓକିଲାତି କରିଥିଲେ। ସମୟ ସମୟରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତାମାନେ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିଥିଲେ। ହୁସେନ୍ ସେୟାର କରିଥିବା ଭିଡିଓରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ବିଜେପିକୁ ସମାଲୋଚନା କରୁଥିବା ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଏଡ଼ିଟେଡ଼ କ୍ଲିପ୍ ରାମ ମନ୍ଦିରର ଉଦ୍ଘାଟନ ସମ୍ପର୍କରେ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ଉପରେ କେନ୍ଦ୍ରିତ ହୋଇଛି ଯେଉଁଥିରେ ସେ ବିଜେପିକୁ ଦଳିତ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ସ୍ୱାର୍ଥକୁ ଅବହେଳା କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.