Jai Odisha
News

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରାଗକୁ ଡରିଲେ ଦିଦି : ଗଠବନ୍ଧନ ଭାଙ୍ଗିବା ପରେ କଟାକ୍ଷ କଲେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ସମସ୍ତ ୪୨ ଲୋକସଭା ଆସନ ପାଇଁ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ ଏହାର ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରିଛି। ଏହି ତାଲିକାରେ ଶତ୍ରୁଘ୍ନ ସିହ୍ନା, ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ୟୁସୁଫ ପଠାନଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ବଡ ନାମ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ। ଟିଏମସି ଦ୍ୱାରା ଏହି ଘୋଷଣା ପରେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ ଟିଏମସି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ଆସନ ବାଣ୍ଟିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ସମାଧାନ ହୋଇପାରି ନାହିଁ। ଟିଏମସିର ଏହି ଘୋଷଣା ପରେ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟ ଏହାର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛି। କଂଗ୍ରେସ କହିଛି ଯେ ବୋଧହୁଏ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଭୟ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ରୋଧିତ ହେବେ।

ଲୋକସଭାରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଆଧୀର ରଂଜନ ଚୈାଧୁରୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି।

ଏହି ସମୟରେ କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଜୟରାମ ରମେଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ରାଜ୍ୟରେ ଟିଏମସି ସହ ବିଜେପିକୁ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛୁ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟରେ ଜୟରାମ ରମେଶ କହିଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ଜାତୀୟ କଂଗ୍ରେସ ସର୍ବଦା କହିଛି ଯେ ଏକପାଖିଆ ଘୋଷଣା ମାଧ୍ୟମରେ ନୁହେଁ ବରଂ ବୁଝାମଣା ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ଚୁକ୍ତିନାମା ଚୂଡାନ୍ତ ହେବା ଉଚିତ।

ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସର ଜାତୀୟ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ତଥା ସାଂସଦ ଅଭିଷେକ ବାନାର୍ଜୀ ୪୨ଟି ଲୋକସଭା ଆସନ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆସାନସୋଲରୁ ଲୋକସଭା ଆସନ ପାଇଁ ଟିଏମସିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଶାତ୍ରୁଘ୍ନ ସିହ୍ନା ହେବେ। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଏକାକୀ ନିର୍ବାଚନରେ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବ ବୋଲି ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ସେ ଆସାମ ଏବଂ ମେଘାଳୟ ନିର୍ବାଚନରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବେ। ଏଥି ସହିତ ୟୁପିରେ ଗୋଟିଏ ଆସନରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବା ପାଇଁ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି।

ବରରାମପୁର ଲୋକସଭା ଆସନରୁ କ୍ରିକେଟର ୟୁସୁଫ ପଠାନ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଥିବାବେଳେ କିର୍ତ୍ତୀ ଆଜାଦଙ୍କୁ ବର୍ଧମାନ-ଦୁର୍ଗାପୁର ଆସନରୁ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଛି। ବାସୀରହାଟ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ଟିଏମସି ଏହାର ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ନୁସରତ ଜାହାନଙ୍କ ଜାଗାରେ ସାଂସଦ ହାଜି ନୁରୁଲ ଇସଲାମଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ଦେଇଛନ୍ତି।ଟିଏମସି କ୍ରମାଗତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ କୃଷ୍ଣନଗର ଆସନରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବରେ ଲୋକସଭାରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହୋଇଥିବା ମହୁଆ ମିତ୍ରଙ୍କୁ ମନୋନୀତ କରିଛି।

କୋଲକାତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ ତ୍ରିନାଥ କଂଗ୍ରେସ ରାଲିରେ ଏହି ତାଲିକା ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି ଯେଉଁଠାରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ୪୨ ଟି ଆସନରେ ଦଳ କେବଳ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.