Jai Odisha
News

ବକିଙ୍ଗ୍‌ହାମ୍‌ ରାଜପ୍ରାସାଦ ପରିସରକୁ ‘ସଟ୍‌ଗନ୍‌ କ୍ୟାଟ୍ରିଜ୍‌’ ଫିଙ୍ଗିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଗିରଫ

ଲଣ୍ଡନ,୩।୫: ବକିଙ୍ଗହମ୍ ପ୍ୟାଲେସ୍ ବାହାରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ରାଜପ୍ରାସାଦ ନିକଟରେ କିଛି ସନ୍ଦେହଜନକ ବନ୍ଧୁକ ଫୋପାଡିଥିଲେ। ସେ ଲଣ୍ଡନର ବକିଙ୍ଗହମ୍ ପ୍ୟାଲେସର ଫାଟକ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୭ ଟା ସମୟରେ ଅଧିକାରୀମାନେ ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲେ। ଲଣ୍ଡନର ବକିଙ୍ଗହମ୍ ପ୍ୟାଲେସ୍ ବାହାରେ ଫୋପାଡି ଦିଆଯାଇଥିବା ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ବନ୍ଧୁକ କାର୍ଟ୍ରିଜ୍ର ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ବିସ୍ଫୋରଣ ପରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି। ବକିଙ୍ଗ୍‌ହାମ୍‌ ରାଜପ୍ରାସାଦ ପ୍ରାଙ୍ଗଣକୁ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ‘ସଟ୍‌ଗନ୍‌ କ୍ୟାଟ୍ରିଜ୍‌’ (ଗୁଳି) ଫିଙ୍ଗିଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପ୍ରାସାଦ ବାହାରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବା କଥା ପୁଲିସ କହିଛି ବୋଲି ‘ବିବିସି’ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି। ମେଟ୍ରୋପଲିଟାନ୍‌ ପୁଲିସର ମୁଖ୍ୟ ସୁପରିଣ୍ଟେଣ୍ଡେଣ୍ଟ୍‌ ଜୋସେଫ୍‌ ମ୍ୟାକ୍‌ଡୋନାଲଡ୍‌ କହିଛନ୍ତି, ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଧରିବାକୁ ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀମାନେ ତତ୍ପର ହୋଇଉଠିଥିଲେ। ସେମାନେ ତାଙ୍କୁ ଧରି ହାଜତକୁ ‌ନେଇଯାଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପାଖରୁ ଗୋଟାଏ ବ୍ୟାଗ୍‌ ମଧ୍ୟ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। କୌଣସି ଗୁଳି ଫୁଟିଥିବା ଅଥବା କ‌ୌଣସି ପୁଲିସ ବା ସର୍ବସାଧାରଣ ଆହତ ହୋଇଥିବା ରିପୋର୍ଟ ମିଳିନାହିଁ। ଆମ ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀମାନେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ରହି ଅଧିକ ତଦନ୍ତ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ରାଜପ୍ରାସାଦକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସିଲ୍ କରି ତାଲା ପକାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ମହାନଗର ନିଗମର ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟ ଅଧୀକ୍ଷକ ଜୋସେଫ ମ୍ୟାକଡୋନାଲ୍ଡ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ଅଧିକାରୀମାନେ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ୟାଲେସ ଅଧିକାରୀ ଜୋସେଫ ମ୍ୟାକଡୋନାଲ୍ଡ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅଧିକାରୀମାନେ ତୁରନ୍ତ ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପୋଲିସ ହେପାଜତକୁ ଦେଇଥିଲେ। ରାଜପ୍ରାସାଦରେ ଅଧିକାରୀ କିମ୍ବା ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଉପରେ କୌଣସି ଆଘାତ ଲାଗି ନାହିଁ। ଅଧିକାରୀମାନେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ରହି ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି।

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.