Jai Odisha
News

ଭାରତ-ବାଂଲାଦେଶ ମଧ୍ୟରୁ ଆଜିଠୁ ପୁଣି ଆରମ୍ଭ ହେବ ଟ୍ରେନ୍ ସେବା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯/୫: ଆଜିଠୁ ପୁଣି ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭାରତ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଟ୍ରେନ୍ ସେବା  । କୋଭିଡ୍ ୧୯ର ପ୍ରସାର ବିରୁଦ୍ଧରେ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୦ରେ କୋଲକାତା ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶର ସହର ମଧ୍ୟରେ ଟ୍ରେନ୍ ସେବାକୁ ନିଲମ୍ବିତ କରିଦିଆଯାଇଥିଲା । ରେଲୱେ ବୋର୍ଡ ଢାକାରୁ କୋଲକାତା-ଢାକା ମୈତ୍ରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ବାଂଲାଦେଶ ରେଲୱେ ଦ୍ୱାରା ରେକ ଦ୍ୱାରା ଏବଂ କୋଲକାତାରୁ କୋଲକାତା-ଖୁଲନା ବନ୍ଧନ ଏକ୍ସପ୍ରେସକୁ ଭାରତୀୟ ରେଲୱେ ରେକ୍ ଦ୍ୱାରା ମେ ୨୯ରୁ ପୁଣି ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଆଦେଶ ଜାରି କରାଯାଇଛି ।ଭାରତ  ଓ ବାଂଲାଦେଶ ଉଭୟ ଦେଶର ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦେବା ଏହି ପଦକ୍ଷେପର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ । ଇଣ୍ଟର୍ଣ୍ଣ ରେଲୱେର ମୁଖ୍ୟ ଜନସମ୍ପର୍କ ଅଧିକାରୀ ଏକଲବ୍ୟ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ କହିଛନ୍ତି କି ‘ଭାରତ ଓ ବାଂଲାଦେଶ ଉଭୟର ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସୁବିଧା ପାଇଁ କୋଲକାତା-ଢାକା-କୋଲକାତା ମୈତ୍ରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଏବଂ କୋଲକାତା-ଖୁଲନା-କୋଲକାତା ବନ୍ଧନ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ମେ ୨୯ରୁ ପୁଣି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯିବ ।’୧ ଜୁନରେ ରେଳ ଭବନ ଭାରତ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶର ରେଳମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମିତାଲୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସକୁ ଡିଜିଟାଲ ଉପାୟରେ ଗ୍ରୀନ୍ ସିଗନାଲ୍ ଦେଖାଇବା ପରେ ଏନଜେପି-ଢାକା ମିତାଲି ଏକ୍ସପ୍ରେସର ସେବା ଆରମ୍ଭ କରାଯିବା ଯୋଜନା ରହିଛି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.