Jai Odisha
News

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଆଜି ସୁଲତାନପୁର କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବେ

ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ବିବୃତ୍ତି ମାମଲାରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଆଜି ସୁଲତାନପୁର କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବେ। ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିଜେପି ଏକ ମାନହାନି ମକଦ୍ଦମା ଦାୟର କରିଥିଲା । ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଆଜି ସକାଳେ କଂଗ୍ରେସ ‘ଭାରତ ଯୋଡୋ ନ୍ୟାୟ ଯାତ୍ରା’ ଆୟୋଜନ କରିବା ପରେ ସୁଲତାନପୁର କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବେ। 4 ଅଗଷ୍ଟ 2018 ରେ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ମାନହାନି ମକଦ୍ଦମା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ମାମଲା। ଏହି ମାମଲାରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ସୁଲତାନପୁରର ସିଭିଲ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବାକୁ ଡକାଯାଇଛି । କଂଗ୍ରେସର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଜୟରାମ ରମେଶଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତ ଯୋଡୋ ନ୍ୟାୟ ଯାତ୍ରା ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଅଟକି ରହିବ ଏବଂ ଆମେଥୀରେ ଫୁରସାଟଗଞ୍ଜରୁ ଅପରାହ୍ନ 2 ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ।ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆପତ୍ତିଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ 2018 ରେ ବିଜେପି ନେତା ବିଜୟ ମିତ୍ର ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାନହାନି ମକଦ୍ଦମା ଦାୟର କରିଥିଲେ। ବିଜେପି ନେତା ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିର ଚାରି ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଅମିତ ଶାହା 2005 ମସିହାରେ ହୋଇଥିବା ନକଲି ଏନକାଉଣ୍ଟର ମାମଲାରେ ମୁମ୍ବାଇର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସିବିଆଇ କୋର୍ଟ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ ହୋଇଥିଲେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.