Jai Odisha
News

ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ବିସ୍ଫୋରଣ,ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଅଟକ

ପଞ୍ଜାବ,,୧୧ା୫:  ବୁଧବାର ମଧ୍ୟରାତ୍ର ପରେ ଅମୃତସରସ୍ଥିତ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ବିସ୍ଫୋରଣ ଶବ୍ଦ ଶୁଭିଥିବା କଥା ପଞ୍ଜାବ ପୁଲିସ କହିଛି। ଗୋଟିଏ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ହେଉଛି ସ୍ବର୍ଣ୍ଣମନ୍ଦିର ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ତୃତୀୟ ବିସ୍ଫୋରଣ। ପୂର୍ବରୁ, ମେ ୬ ଓ ୮ ତାରିଖରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ମନ୍ଦିର ନିକଟ ହେରିଟେଜ୍‌ ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍‌ରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଥିଲା।  ଏହି ବ୍ଲାଷ୍ଟଟି ଘଟଣାସ୍ଥଳର ଦୁଇ କିମି ଦୂରରେ ଘଟିଛି । ଏହା ଗଲିୟାରା ସାଇଡ ସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀ ଗୁରୁ ରାମଦାସ ସରାୟ ପାଖରେ ରାତି ୨ଟାରେ ଘଟିଛି । ଏନେଇ ପୋଲିସ ଜଣେ ଯୁବକ ଏବଂ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ହେପାଜତରେ   ନେଇଛି ।ଏହି ବ୍ଲାଷ୍ଟର ଶବ୍ଦ ଶୁଣିବା ପରେ ଶ୍ରୀ ରାମ ଦାସ ସରାୟକୁ ଖାଲି କରାଯାଇଛି । ଯେଉଁଠାରେ ବିସ୍ଫୋରଣର ଖବର ରହିଛି, ସେଠାରେ ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ଦଉଡି ବନ୍ଧାଯାଇଛି। ବାସ୍ତବରେ, ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଥିବା ସ୍ଥାନରେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ଅଧିକ ଗତିବିଧି ନାହିଁ । ଏସଜିପିସି ସଭାପତି ହରିନ୍ଦର ସିଂ ଧାମି କିଛି ସମୟ ପରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିବେ। ସୂଚନାନୁସାରେ, ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଯୁବକଙ୍କ ନାମ ଯାଦବ ସିଂ ଏବଂ ସେ ଗୁରୁଦାସପୁରର ବାସିନ୍ଦା। ତାଙ୍କ ସହ ମିଳିଥିବା ବ୍ୟାଗରୁ କିଛି ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ଏହି ବିସ୍ଫୋରଣର ଶବ୍ଦ ଶୁଣି ଆଖପାଖର ଲୋକମାନେ ବାହାରକୁ ପଳାଇଆସିଥିଲେ। ଏଥିସହ ପୋଲିସ ଏବଂ ଫରେନସିକ୍ ଟିମ୍ ମଧ୍ୟ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଅମୃତସର ପୋଲିସ କମିଶନର ନୌନିହାଲ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୨.୧୫-୧୨.୩୦ ସମୟରେ ଏକ ଉଚ୍ଚ ସ୍ୱର ଶୁଣାଗଲା, ଏହା ଅନ୍ୟ ଏକ ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଏହା ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି ଏବଂ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇନାହିଁ। ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଲୋକଙ୍କୁ ଘେରିବା ସହ ତଦନ୍ତ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଚାଲୁରହିଛି।

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.