Jai Odisha
News

ମୁମ୍ବାଇ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ୮୦ ବର୍ଷ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ମିଳିଲା ନାହିଁ ହ୍ୱିଲ ଚେୟାର, ୧.୫ କିଲୋମିଟର ଚାଲିବା ପରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ

ମୁମ୍ବାଇ ,୧୬/୦୨/୨୪ : ମୁମ୍ବାଇ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଏକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆର ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ଯାତ୍ରୀ ବୁକିଂ ପରେ ମଧ୍ୟ ହ୍ୱିଲ ଚେୟାର ନ ପାଇବା ପରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି। ହ୍ୱିଲ ଚେୟାର ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଅଭାବରୁ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ବିମାନରୁ ଇମିଗ୍ରେସନ କାଉଣ୍ଟରକୁ ଯିବାକୁ ପଡିଲା। କାଉଣ୍ଟରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ବୃଦ୍ଧ ଜଣକ ତଳେ ପଡ଼ି ହୃଦଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ମଧ୍ୟ ଏହାର ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦେଇଛି। ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ କହିଛି ଯେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ସେ ଆମ କଥା ଶୁଣିଲେ ନାହିଁ। ହ୍ୱିଲ ଚେୟାର ପାଇଁ ଆମ ପାଖରେ ବହୁତ ଅନୁରୋଧ ଥିଲା, ସେଥିପାଇଁ ଆମେ ଏହି ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲୁ । ତେବେ ଯାତ୍ରୀ ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ। ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହେବା ପରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ନିଆଯାଇଥିଲା।
ଏହି ଘଟଣା ପରେ ମୁମ୍ବାଇ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ହ୍ୱିଲ ଚେୟାର ସହାୟକଙ୍କ ଅଭାବ କେତେ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି। ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ କେବଳ ଗୋଟିଏ ହ୍ୱିଲ୍ ଚେୟାର ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ୮୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତି ନ୍ୟୁୟର୍କରୁ ମୁମ୍ବାଇ ଯାଇଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆର ବିମାନ ମୁମ୍ବାଇ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଅବତରଣ କଲା, ସେତେବେଳେ ଏହି ଦମ୍ପତି କେବଳ ଗୋଟିଏ ହ୍ୱିଲ ଚେୟାର ପାଇଥିଲେ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସ୍ୱାମୀ ତାଙ୍କ ବୃଦ୍ଧ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଏହା ଉପରେ ବସାଇଲେ ଏବଂ ସେ ନିଜେ ତାଙ୍କୁ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ବିମାନରୁ ୧.୫ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଟର୍ମିନାଲରେ ଅବସ୍ଥିତ ଇମିଗ୍ରେସନ କାଉଣ୍ଟରକୁ ପାଦରେ ଚାଲିବାକୁ ପଡିଲା। କାଉଣ୍ଟରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ବୃଦ୍ଧ ଜଣକ ମୁଣ୍ଡ ବୁଲାଇ ହୃଦଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ନାନାବତୀ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏହାପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା।

Leave A Reply

Your email address will not be published.