Jai Odisha
News

ମେ ମାସରେ ମାର୍କେଟକୁ ଆସିବ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଦମ୍‌ଦାର୍ ବାଇକ୍ ଓ ସ୍କୁଟି

ମେ ମାସରେ ଅନେକ ନୂଆ ସ୍କୁଟର ଏବଂ ବାଇକ୍ ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ଲଞ୍ଚ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏଥିରେ ବଜାଜ, ଚେତକ ଏବଂ ହିରୋ ଭଳି ଅନେକ କମ୍ପନୀର ମଡେଲ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ରହିଛି । ଏହି ସମସ୍ତ ବାଇକ୍ ଦମ୍‌ଦାର୍ ଲୁକ୍ ସହିତ ବଜାରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବ ।
ଚଳିତ ମାସରେ ନୂତନ ପଲସରର ଶୁଭାରମ୍ଭ ସହିତ ନୂତନ ଯାନଗୁଡ଼ିକର ଆଗମନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଆହୁରି ଅନେକ ସ୍କୁଟର ଏବଂ ମୋଟରସାଇକେଲ ଭାରତୀୟ ବଜାରକୁ ଆସିବାକୁ ଯାଉଛି।
ବଜାଜ ପଲସର NS400Z ଭାରତୀୟ ବଜାରକୁ ଆସିଯାେଇଛି । ଏହି ବାଇକର ମୂଲ୍ୟ ୧.୮୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରଖାଯାଇଛି। ଏହି ବାଇକ୍ରେ ୩୭୩ ସିସି ସିଙ୍ଗଲ୍ ସିଲିଣ୍ଡର, ଲିକୁଇଡ଼-କୁଲ୍ଡ ମୋଟର ଅଛି, ଯାହା ୬-ସ୍ପିଡ୍ ଗିଅର ବାକ୍ସ ସହିତ ଯୋଡି ହୋଇଛି ।
ହିରୋ ମୋଟୋକର୍ପର ସ୍କୁଟର ମଧ୍ୟ ଏହି ମାସରେ ବଜାରରେ ଲଞ୍ଚ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ । ମେ ମାସରେ ହିରୋ ଜୁମ୍ ୧୬୦ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇପାରିବ । ଏହି ସ୍କୁଟର ୧୫୬ ସିସି ଇଞ୍ଜିନ୍ ସହିତ ଅଟୋମେଟିକ ଟ୍ରାନ୍ସମିସନ ପାଇପାରିବ । ଏହି ସ୍କୁଟରର ମୂଲ୍ୟ ୧,୧୦,୦୦୦ ରୁ ୧,୨୦,୦୦୦ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇପାରେ ।
ହିରୋ ଜୁମ୍ ୧୨୫ ମଧ୍ୟ ମେ ମାସରେ ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ଲଞ୍ଚ ହେବ । ଏହି ସ୍କୁଟର ଏକ ୧୨୪ ସିସି ଇଞ୍ଜିନ୍ ମିଳିବ, ଯାହା ୯.୫ bhp ର ଶକ୍ତି ଏବଂ ୧୦.୧୪ Nm ଟର୍କ ଉତ୍ପାଦନ କରିପାରିବ । ଏହି ସ୍କୁଟରର ମୂଲ୍ୟ ୮୫ ହଜାରରୁ ୯୦ ହଜାର ମଧ୍ୟରେ ହୋଇପାରେ ।
୨୦୨୪ ହସ୍କଭର୍ନା ସ୍ୱାର୍ଟପିଲେନ୍ ୨୫୦ ମଧ୍ୟ ଏହି ମାସରେ ଲଞ୍ଚ ହେବ । ସ୍ୱିଡେନର ଏହି କମ୍ପାନୀ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜାନୁଆରୀରେ Svartpilen ୪୦୧ ଲଞ୍ଚ କରିଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ କମ୍ପାନୀ ଭାରତରେ ଆଉ ଏକ ନୂଆ ମଡେଲ ଲଞ୍ଚ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି।
ଚେତକ ବଜାରରେ ବ୍ୟାଟେରୀ ଚାଳିତ ସ୍କୁଟର ଲଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। କମ୍ପାନୀ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତରେ ଉର୍ବାନ ଏବଂ ପ୍ରିମିୟମ ଲଞ୍ଚ କରିଥିଲା। ଚେତକର ଏହି ନୂତନ ମଡେଲ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସୂଚନା ଏପର‌୍ୟ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇ ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ, ପୂର୍ବ ମଡେଲର ପାୱାର୍ ଟ୍ରେନ୍ ଠାରୁ ନୂତନ ମଡେଲରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖାଯାଇପାରେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.