Jai Odisha
News

ତରକାରୀ ଶୈଳୀରେ ଚା ବନାଉଛନ୍ତି ଆକ୍ସନ ଚା ବାଲା ।

ଭାରତରେ ଚା ପ୍ରେମୀଙ୍କ କୌଣସି ଅଭାବ ନାହିଁ । ଯେଭଳି ଚା ପ୍ରେମୀ ଅଛନ୍ତି, ସେହିଭଳି ଚା’ର ଅନେକ ଫ୍ଲେଭର ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହାକୁ ତିଆରି କରିବାର ପଦ୍ଧତି ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଅଲଗା । କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ଆପଣ ପୁଦିନା ଚା ମିଳେ ତ ଅନ୍ୟ ସ୍ଥାନରେ ଆପଣ ଆଖୁ ରସ ଚା ପିଇବେ । କିନ୍ତୁ ଆପଣ କେବେ କଳ୍ପନା କରିପାରିବେ କି କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଧନିଆ ପତ୍ରରୁ କିମ୍ବା ଏକ ପ୍ରକାର ଘାସରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଚା ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇପାରିବ କି । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏଭଳି ଏକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ତେବେ ଏହା କୌଣସି ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଦୋକାନ ନୁହେଁ । ଚା ବିକ୍ରେତା ଖୋଲା ଆକାଶ ତଳେ ଖୋଲା ସ୍ଥାନରେ ଚା ତିଆରି କରୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏହି ଦୋକାନରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିନିଷ ଆଶ୍ଚର‌୍ୟ୍ୟଜନକ । ଯଦିଓ ଏହା ଚା ନିର୍ମାତାଙ୍କର ଏକ ବଡ ହାଣ୍ଡି ଯାହା ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ବଙ୍କା । କିମ୍ବା, ଏହା ଚା ତିଆରିକାରୀଙ୍କ ଶୈଳୀ ହୋଇପାରେ । ଚା ତିଆରି କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିନିଷକୁ ଫୋପାଡିବା ଶୈଳୀରେ ହାଣ୍ଡିରେ ରଖୁଛନ୍ତି । ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ଏଭଳି କରିବା ପରେ ସେ ହାଣ୍ଡିକୁ ଚାମଚରେ ବାଡ଼ଉଛନ୍ତି । ଯଦି ଆପଣ ଏଥିରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇନାହାନ୍ତି, ତେବେ ଚା’ରେ କ’ଣ ସବୁ ବ୍ୟବହାର ହେଉଛି ତାହା ଦେଖନ୍ତୁ । ସର୍ବପ୍ରଥମେ, ଚା ବିକ୍ରେତା ଚା’ରେ କିଛି ଘାସ ପକାଉଛନ୍ତି, ତା’ପରେ ପାଣି ଏବଂ କ୍ଷୀର । ଏହା ପରେ ଧନିଆ ପତ୍ର ମଧ୍ୟ କାଟି ମିଶାଉଛନ୍ତି । ଏହା ପରେ ଚା ଏବଂ ଚିନି ମିଶାନ୍ତି । ଏହାପରେ ଏକ କପଡ଼ାରେ ଚା ଛାଣନ୍ତି । ଏହି ଚା ବିକ୍ରେତାଙ୍କୁ ଦେଖି ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା ପଚାରିଥିଲେ ଯେ ସେ ଚା ତିଆରି କରୁଛନ୍ତି ନା ଚା ତରକାରୀ ତିଆରି କରୁଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ଧନିଆ ପତ୍ର ମଧ୍ୟ ମିଶାଯାଇଥିଲା ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.