Jai Odisha
News

ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ବାହାରି ବୃଦ୍ଧା ମହିଳାଙ୍କ ହାତରୁ ରାକ୍ଷୀ ବାନ୍ଧିଲେ ମୋଦୀ

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ୨୦୨୪ ର ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଭୋଟ୍ ୭ ମଇରେ ୧୧ ଟି ରାଜ୍ୟ ତଥା କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳର ୯୪ ଟି ଆସନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଗୁଜୁରାଟର ସମସ୍ତ ୨୬ ଟି ଆସନରେ ଭୋଟ୍ ଶେଷ ହେବ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ମଧ୍ୟ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ବୁଥକୁ ଯାଇ ଭୋଟ୍ ଦେଇଛନ୍ତି। ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ଆଗମନ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ପାଇବା ମାତ୍ରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ସମୟରେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ମହିଳା ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ହାତରେ ରାକ୍ଷୀ ବାନ୍ଧିଛନ୍ତି। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଗୁଜୁରାଟର ଅହମ୍ମଦାବାଦସ୍ଥିତ ନିଶାନ ବିଦ୍ୟାଲୟ ମତଦାନ ବୁଥକୁ ଯାଇ ଭୋଟ୍ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ସେ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଅଭିବାଦନ ଜଣାଇ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ।
ଏହି ସମୟରେ ବାହାରେ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବା ଜଣେ ମହିଳା ମୋଦୀଙ୍କୁ ରାକ୍ଷୀ ବାନ୍ଧିବାକୁ ହାତ ବଢାଇଥିଲେ । ଏହା ଦେଖି ମହିଳାଙ୍କ ହାତରୁ ରାକ୍ଷୀ ବାନ୍ଧିଥିଲେ । ଏବଂ ମୁଣ୍ଡ ନୁଆଁଇଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅଭିବାଦନ ଜଣାଇଥିଲେ ।
ଭୋଟ୍ ଦେବା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, ଆଜି ହେଉଛି ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟ୍। ମୁଁ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ବିଶେଷ ଅନୁରୋଧ କରିବି ଯେ ଗଣତନ୍ତ୍ରରେ ଭୋଟ୍ ଦେବା ଏକ ସାମାନ୍ୟ ଦାନ ନୁହେଁ। ଆମ ଦେଶରେ ଦାନର ଏକ ମହତ୍ତ୍। ଅଛି, ସେହି ଭାବମଧ୍ୟରେ ଦେଶବାସୀ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଭୋଟ୍ ଦେବା ଉଚିତ୍ ଆଜି ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟ୍ ସହିତ ୫୪୩ ସଂସଦୀୟ ଆସନର ଅଧାରୁ ଅଧିକ ମତଦାନ ଶେଷ ହେବ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.