Jai Odisha
News

ସାମ୍ ପିତ୍ରୋଡାଙ୍କ ପରେ କଂଗ୍ରେସର ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲେ ମଣି ଶଙ୍କର ଆୟାର

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଧ୍ୟରେ ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ସମସ୍ୟା ବଢାଇ ଚାଲିଛି। ପ୍ରଥମେ ସାମ୍ ପିଟ୍ରୋଡା ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଣି ଶଙ୍କର ଆୟାର, ଏହି ନେତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ପୁଣି ଥରେ କଂଗ୍ରେସକୁ ଏକ ଅଡୁଆ ପରିସ୍ଥିତିରେ ପକାଇଛି। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ମଣି ଶଙ୍କର ଆୟାର ଏକ ସାକ୍ଷାତକାର ସମୟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନକୁ ସମ୍ମାନ ଦେବା ଉଚିତ୍। ଏହା ଏପରି କାରଣ ପାକିସ୍ତାନ ପାଖରେ ମଧ୍ୟ ଆମ ଭଳି ପରମାଣୁ ବୋମା ରହିଛି । ଯଦି ଆମେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ସମ୍ମାନ ନ ଦେବା ତେବେ ସେ ମଧ୍ୟ ଆମ ଉପରେ ପରମାଣୁ ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିପାରେ ।
ମଣି ଶଙ୍କର ଆୟାର ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନର ସରକାର କାହିଁକି କହୁଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନରେ ଆତଙ୍କବାଦ ଅଛି ତେଣୁ ଆମେ ସେମାନଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବୁ ନାହିଁ। ଆତଙ୍କବାଦକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଆଲୋଚନା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ସରକାରଙ୍କୁ ବୁଝିବା ଜରୁରୀ ଅଟେ।
ସାମ ପିଟ୍ରୋଡାଙ୍କ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ମଣି ଶଙ୍କର ଆୟାରଙ୍କ ସାକ୍ଷାତକାର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏକ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଚ୍ୟାନେଲକୁ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାର ଦେବାବେଳେ ଆୟର୍ ପୁନର୍ବାର ପାକିସ୍ତାନ ସହ ଆଲୋଚନାକୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ। ସାମ ପିଟ୍ରୋଡାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ପରେ, ଆୟରଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ସମସ୍ୟା ବଢାଇପାରେ। ଆୟର କହିଛନ୍ତି, ପାକିସ୍ତାନ ହେଉଛି ଏକ ଦେଶ ଯାହାକୁ ଭାରତ ସମ୍ମାନ ଦେବା ଉଚିତ୍‌। ଆପଣ ସେହି ସମ୍ମାନ ବଜାୟ ରଖିବାବେଳେ ଆପଣ ଯେତିକି ଚାହିଁବେ କଠିନ କଥା ହୋଇପାରିବେ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ହାତରେ ବନ୍ଧୁକ ଧରି ବୁଲୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହା କିଛି ସମାଧାନ କରିବ ନାହିଁ। ଆମର ପରମାଣୁ ବୋମା ଅଛି। ଯଦି ଆମେ ଏହାକୁ ଲାହୋର ଷ୍ଟେଶନରେ ପକାଉ, ତେବେ ଏହା ମାତ୍ର ୮ ସେକେଣ୍ଡ ଲାଗିବ ଏହାର ରେଡିଓ କାର‌୍ୟ୍ୟକଳାପ ଅମୃତସରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ । ଯଦି ଆମେ ଜଣେ ବିଶ୍ୱ ନେତା ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ ତେବେ କୌଣସି ବଡ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବା ଜରୁରୀ, କିନ୍ତୁ ଗତ ୧୦ ବର୍ଷ ଧରି ସମସ୍ତ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.