Jai Odisha
News

ବିଜେପି ଉପରେ ବୁଥ୍ ଲୁଟର ଗମ୍ଭୀର ଆରୋପ ଲଗାଇଲେ ଅଖିଳେଶ

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ତୃତୀୟ ପର‌୍ୟ୍ୟାୟ ଭୋଟ୍ ମଧ୍ୟରେ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ସଭାପତି ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ବିରୋଧରେ ଏକ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଜେପି ଲୋକମାନେ ବୁଥ ଲୁଟ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି। ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହୁଛି ବୁଥ୍ ଲୁଟ୍ କରିବାକୁ ବିଜେପି ଲୋକମାନେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି।
ସମାଜବାଦୀ ସଭାପତି ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ ଆଜି ତାଙ୍କ ପରିବାର ସହ ୟୁପିର ସୈଫାଇରେ ଭୋଟ୍ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଡିମ୍ପଲ୍ ଏବଂ ଝିଅଦିତି ଯାଦବ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସହ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଭୋଟ୍ ଦେବା ପରେ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ।
ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଥିବା ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ସମାଜବାଦି ପାର୍ଟି ନେତା ଲାଲଜୀ ଭର୍ମା ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଲୋକମାନେ (ବିଜେପି) ସେତେବେଳେ ମଧ୍ୟ ହାରି ଯାଇଥିଲେ, ତଥାପି ସେମାନେ ବୁଥ ଲୁଟ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି। ସେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣମାନେ ମଧ୍ୟ ଚାରି-ପାଞ୍ଚ ବାଜିବା ପରେ ମେନପୁରୀରେ ପହଞ୍ଚିବା ଉଚିତ, ବିଜେପି ଲୋକମାନେ ବୁଥ ଲୁଟ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି।
ଏହାପୂର୍ବରୁ ସପା ସଭାପତି ଭୋଟରଙ୍କ ସହ ଅସଦାଚରଣ ତଥା ସେମାନଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ କହିଛନ୍ତି, “ଆମେ ଆଶା କରୁଛୁ ଯେ ଆସୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ପଦକ୍ଷେପ ନେବେ। ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି ଯେ ବିଜେପି କର୍ମୀ ଓ ନେତାମାନେ ବୁଥକୁ କବଜା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି।
ଅଖିଳେଶ କହିଛନ୍ତି, ଯଦି ତୁମେ ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରୁଛ, ତେବେ ଏହା କି ପ୍ରକାର ଆଚରଣ? ଲୋକଙ୍କୁ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଭିତରକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି । ଆପଣ ବାହାରେ ଠିଆ ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ କି ଆପଣ ଭୋଟ୍ ଦେଇଛନ୍ତି କି ନାହିଁ ଯାଞ୍ଚ କରିପାରିବେ ନାହିଁ । ମୁଁ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିବି ଯେ ଯଥାସମ୍ଭବ ଭୋଟ୍ ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଅଧିକ ଭୋଟ୍ ଦେଇ ଏହି ସରକାର ହଟାନ୍ତୁ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.