Jai Odisha
News

ଇଣ୍ଡିଆମେଣ୍ଟକୁ ଆଉ ଏକ ଶକ୍ତ ଝଟ୍‌କା : ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ୫ ଟି ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଏକାକୀ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ ଫାରୁକ୍ ଅବଦୁଲ୍ଲା

ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ INDIA ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ଆଉ ଏକ ବଡ଼ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି। ନ୍ୟାସନାଲ କନଫରେନ୍ସ ମୁଖ୍ୟ ତଥା ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଫାରୁକ୍ ଅବଦୁଲ୍ଲା ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ୫ ଟି ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଏକାକୀ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ANI ଅନୁଯାୟୀ ଫାରୁକ୍ ଅବଦୁଲ୍ଲା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦଳ ସମସ୍ତ ଆସନରେ ଏକାକୀ ଲଢିବ । ଯଦି ଦେଖାଯାଏ, ବିହାରରେ ନୀତୀଶ କୁମାର, ୟୁପିରେ ଜୟନ୍ତ ଚୌଧୁରୀ ଏବଂ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ପରେ ଫାରୁକ୍ ଅବଦୁଲ୍ଲା ମଧ୍ୟ ଏକାକୀ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଫାରୁକ୍ ଅବଦୁଲ୍ଲା ତାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର‌୍ୟ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ଯଦି ଦେଖାଯାଏ, ଫାରୁକ୍ ଅବଦୁଲ୍ଲା INDIA ଆଲାଇନ୍ସର ସବୁଠାରୁ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ଅଂଶୀଦାର ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଦଳ ଏକାକୀ ଲଢିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । INDIA ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ବଡ ଝଟକା । ବିହାରର ନୀତୀଶ କୁମାର INDIA ମିଳିତ ମଞ୍ଚରୁ ନିଜକୁ ଦୂରେଇ ରଖିଛନ୍ତି। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଏକାକୀ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।
AAP ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ପୂର୍ବରୁ ଘୋଷଣା କରିସାରିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ କେବଳ ପଞ୍ଜାବରେ ୨୦୨୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବେ, କାରଣ ସେମାନଙ୍କର ରାଜ୍ୟ ନେତୃବୃନ୍ଦ ସେଠାରେ ଏକ ସହଯୋଗର ସପକ୍ଷରେ ନାହାଁନ୍ତି। AAP ରୁ ଆସନ ବଣ୍ଟନ ପ୍ରସ୍ତାବ ଘୋଷଣା କରି ପାଠକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଦିଲ୍ଲୀର ସାତୋଟି ଲୋକସଭା ମଧ୍ୟରୁ ୬ଟିରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରି କଂଗ୍ରେସକୁ ଗୋଟିଏ ଦେବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.