Jai Odisha
News

ଆପ୍‌କୁ ମିଳିଲା ଆଶ୍ୱସ୍ତି , ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ମିଳିଲା ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳୀନ ଜାମିନ

କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ମିଳିଲା ବଡ଼ ଆଶ୍ୱସ୍ତି । ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ସର୍ବୋଚ୍ଚନ୍ୟାୟଳୟ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ଜାମିନ୍ । ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଆଜି କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ଜୁନ୍ ୧ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳୀନ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳୀନ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ । ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିବା ସହ ଆସନ୍ତା ଜୁନ୍ ୨ ତାରିଖରେ ହାଜର ହେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ । ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ ପାଇବା ପରେ କେଜ୍ରିୱାଲ ଏବେ ଆପ୍ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ।
କିନ୍ତୁ ସବୁଠାରୁ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ହେଉଛି ସେ କେବେ ବାହାରିବେ? ପ୍ରକୃତରେ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ନିମ୍ନ ଅଦାଲତ ଜେଲ ପଠାଇଛନ୍ତି। ସେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଜାମିନ ପାଇଛନ୍ତି। ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଆଦେଶ ପ୍ରଥମେ ନିମ୍ନ ଅଦାଲତକୁ ପଠାଯାଏ ଏବଂ ଏଠାରୁ ଲାଇସେନ୍ସ ଜେଲକୁ ପଠାଯାଏ। ତେବେ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଓକିଲ ଋଷିକେଶ କୁମାରଙ୍କ ଅନୁରୋଧ କ୍ରମେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଲୋୟର କୋର୍ଟ ପରିବର୍ତ୍ତେ ତିହାର ଜେଲ ପ୍ରଶାସନକୁ ସିଧାସଳଖ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।
ବର୍ତ୍ତମାନ ପରୱାନା ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରୁ ତିହାର ଜେଲକୁ ଯିବ ଏବଂ ଏହା ପରେ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ମୁକ୍ତ ହେବେ। ଓକିଲ ଋଷିକେଶ କୁମାରଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ଲାଇସେନ୍ସ ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ନିମ୍ନ ଅଦାଲତରେ ଆବେଦନ କରିବାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ଆଗାମୀ ଏକ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ସିଧାସଳଖ ତିହାର ଜେଲରେ ପହଞ୍ଚିବ । ଏହା ପରେ ଜେଲରେ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଔପଚାରିକତା ପୂରଣ କରିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଆଜି ଜେଲରୁ ମୁକ୍ତ କରାଯିବ। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୧ ରେ ଦିଲ୍ଲୀର ମଦ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା।
ବର୍ତ୍ତମାନ ପାର୍ଟି ସୁପ୍ରିମୋ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ମୁକ୍ତି ସହିତ ଦଳକୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ମିଳିଛି । ତାଙ୍କୁ ଜାମିନ ମିଳିବା ସହ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାରରେ ବାରଣ କରାଯାଇ ନ ଥିବାରୁ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଦଳରେ ବହୁତ ଉତ୍ସାହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଜେଲରୁ ମୁକୁଳିବା ପରେ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ନିଜର ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ଆରମ୍ଭ କରିବେ ଏବଂ ଜୋରଦାର ପ୍ରଚାର ଆରମ୍ଭ କରିବେ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି। ପଞ୍ଜାବ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ନିର୍ବାଚନରେ ଏହା ବହୁତ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକମାନଙ୍କ ତାଲିକାରେ ତାଙ୍କ ନାମ ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.