Jai Odisha
News

ପ୍ରିୟଙ୍କା ଓ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଅମୁଲ ବେବି କହିଲେ ଆସାମ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଆସାମ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହିମନ୍ତ ବିଶ୍ୱ ସର୍ମା ମଙ୍ଗଳବାର ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଚନ୍ତି। ସେ ଉଭୟ କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କୁ ଅମୁଲ ବେବି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉଭୟ ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଦେଖି ଆସାମବାସୀଙ୍କୁ କଣ ଲାଭ ହେବ । ଏହାଠାରୁ ଭଲ କି ସେମାନେ ବାଘ ଏବଂ ଗଣ୍ଡା ଦେଖନ୍ତୁ।
ଆସାମ ସିଏମ ହିମନ୍ତା ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବା ସମୟରେ କହିଥିଲେ ଯେ ଆସାମର ଲୋକମାନେ ଗାନ୍ଧୀ ପରିବାରର ‘ଅମୁଲ ବେବି’ଙ୍କର ସାଧାରଣ ସଭାକୁ କାହିଁକି ଆସିବେ? ଏହାଠାରୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ବୁଲିବା ଏବଂ ସେଠାରେ ଥିବା ପଶୁମାନଙ୍କୁ ଦେଖି ସେମାନେ ଅଧିକ ଆନନ୍ଦ ପାଇବେ ।
ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଜୋରହାଟ ଅଞ୍ଚଳରେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଗୌରବ ଗୋଗୋଇଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ରୋଡ ସୋ କରିଥିଲେ। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହିମନ୍ତଙ୍କ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟ ତାଙ୍କ ରୋଡ୍ ସୋ ପରେ ଆସିଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗାନ୍ଧୀ ପରିବାରକୁ ଦେଖିବାର କୌରସି ଲାଭ ନାହିଁ। ସେମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ଅମୁଲ ବେବି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଲୋକମାନେ ଅମୁଲ ବେବିଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ କାଜିରଙ୍ଗା ଯିବା ଉଚିତ୍ । ସେଠାରେ ଗଧ ଏବଂ ବାଘ ଦେଖିବା ଦ୍ୱାରା ସେମାନେ ଅଧିକ ଲାଭ ପାଇବେ ।
ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ତାଙ୍କ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଏକ୍ସ ରେ ଏପ୍ରିଲ ୧୬ ରେ ଲେଖିଥିଲେ ଯେ ଆଜି ମୁଁ ଜୋରହାଟ, ଆସାମ ଏବଂ ତ୍ରିପୁରା ପଶ୍ଚିମ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ସମୟରେ ମୋର ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନଙ୍କୁ ଭେଟିବି। ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ରାଜ୍ୟଗୁଡ଼ିକର ସେମାନଙ୍କର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସଂସ୍କୃତି ଏବଂ ଐତିହାସିକ ଐତିହ୍ୟ ରହିଛି । ବିଜେପି ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଜେପି ଏହି ଐତିହ୍ୟ ଉପରେ ନିଜର ନିୟମ ଲାଗୁ କରିଛି। ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତି ଏବଂ ବେକାରୀ ଏଠାରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.