Jai Odisha
News

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଦଶମ ତାଲିକାରେ ୯ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରିଛି ବିଜେପି

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ୨୦୨୪ ପାଇଁ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଦଶ ନମ୍ବର ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ନଅ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଦଶମ ତାଲିକାରେ ବିଜେପି ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ଏହି ଦଳ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ବଲିଆରୁ ନୀରଜ ଶେଖର, ମେନପୁରୀରୁ ଜୟବୀର ସିଂ ଠାକୁର, କୌଶମ୍ବିରୁ ବିନୋଦ ସୋନକର, ଫୁଲପୁରରୁ ପ୍ରବୀଣ ପଟେଲ, ଆହ୍ଲାବାଦରୁ ନୀରଜ ତ୍ରିପାଠୀ, ଗାଜୀପୁରର ପାରସ ନାଥ ରାୟ, ମଛଲିସହରରୁ ବିପି ସରୋଜ ଏବଂ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ଆସନ ଶୋଳରୁ ଏସ୍ ଏସ୍ ଅହଲୁବାଲିୟା ଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍ ଦେଇଛି ।
ୟୁପିରୁ ୭ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ବିଜେପି ଘୋଷଣା କରିଛି। ଦଳ ଯୋଗୀ ସରକାରର ମନ୍ତ୍ରୀ ଜୟବୀର ସିଂଙ୍କୁ ମେନ୍ପୁରୀରୁ ଡିମ୍ପଲ୍ ଯାଦବଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଛିଡ଼ା କରିଛି। ଗାଜିପୁରରୁ ମୁଖ୍‌ତାର ଅନସାରୀଙ୍କ ଭାଇ ଆଫଜଲ ଅନସାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପାରସ ନାଥ ରାୟଙ୍କୁ ଗାଜୀପୁରରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ଆସାନସୋଲରୁ ଶାତଘ୍ନସିହ୍ନାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏସ୍ ଏସ୍ ଅହଲୁବାଲିୟଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି। ବିଜେପି କିରନ୍ ଖେରଙ୍କ ଟିକେଟକୁ ବାତିଲ କରି ସଞ୍ଜୟ ଟଣ୍ଡନଙ୍କୁ ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି।
ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମେନପୁରୀ ଆସନରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆକର୍ଷଣୀୟ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ଆସନ ପୂର୍ବରୁ ମୁଲାୟମ ସିଂ ଯାଦବଙ୍କ ଖାତାରେ ଥିଲା। ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଡିମ୍ପଲ୍ ଯାଦବ ଏଠାରୁ ଜିତି ସଂସଦରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଏବେ ବିଜେପି ଜୟବୀର ସିଂଙ୍କୁ ଡିମ୍ପଲଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି। ବିଜେପି ପୁଣିଥରେ କୌଶମବିରୁ ବିନୋଦ ସୋନକରଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍ ଦେଇଛନ୍ତି। ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରଙ୍କ ପୁଅ ନୀରଜ ଶେଖରଙ୍କୁ ବାଲିଆରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଯାଇଛି।
ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ୯ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଛି, ଆଜି ଦଶମ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ୧୯ ଏପ୍ରିଲରୁ ଦେଶରେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏପ୍ରିଲ ୧୯ ରୁ ସାତଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଜୁନ୍ ୪ ରେ ନିର୍ବାଚନର ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା କରାଯିବ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.