Jai Odisha
News

CAA ର ଲାଗୁ ହେବା ପରେ, RJD ଖେଳିଲା ମାଷ୍ଟରଷ୍ଟ୍ରୋକ ! ବିଜେପିକୁ ହୋଇପାରେ ବଡ ଅସୁବିଧା

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଖେଇ ଆସୁଛି। ଏଥି ସହିତ, ଆରଜେଡି ମଧ୍ୟ ମଇଦାନକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଦଳ ନୂଆ ପ୍ରସଙ୍ଗ ମାଧ୍ୟମରେ ବିଜେପିକୁ କୋଣ ଅନୁକୋଣରେ ଘେରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଛି। ଆରଜେଡିର ମୁଖପାତ୍ର ଶକ୍ତି ସିଂ ଯାଦବ ମଧ୍ୟ ଏ ବାବଦରେ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ଶକ୍ତି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦଶ ବର୍ଷ ଶାସନ କାଳରେ ବିଜେପି ଯାହା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛି ତାହା ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୂରଣ ହୋଇନାହିଁ।

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଦେଶରେ CAA ଲାଗୁ ହେବା ପରେ ରାଷ୍ଟ୍ରିୟ ଜନତା ଦଳ (ଆରଜେଡି) ବିଜେପି ସରକାର ଆଡ଼କୁ ଅଙ୍ଗୁଳି ଦେଖାଇଲାଣି । ଦଳ କହିଛି ଯେ ଆସନ୍ତା ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ମୋଦୀ ବନାମ ମୁଦ୍ଦା ପ୍ରସଙ୍ଗ ହେବ।
ଆରଜେଡିର ମୁଖପାତ୍ର ଶକ୍ତି ସିଂ ଯାଦବ ସୋମବାର ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋଦୀ ସରକାର ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ମିଥ୍ୟା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଏବଂ ଦାବିରେ ଜଡିତ ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତି, ବେକାରୀ ଏବଂ ଦେଶରେ ହିଂସା ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ଆଜି ସମଗ୍ର ଦେଶ ଜଳୁଛି, କିନ୍ତୁ ମୋଦୀ ସରକାର ପ୍ରତିଦିନ ନୂଆ ସ୍କାମ ସୃଷ୍ଟି କରି ଦେଶର ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରତାରଣା କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି।

ଶକ୍ତି କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋଦୀ ସରକାର ଦଶ ବର୍ଷ ଶାସନ କାଳରେ ଯାହା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି ତାହା ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୂରଣ ହୋଇନାହିଁ। ସେ ନିଜର ପୁଞ୍ଜିପତି ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କୁ ଲାଭ ଦେବା ପାଇଁ ମୋଦୀ ସରକାର ସମସ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ।
ଏହା ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ନୀତିର ପ୍ରଭାବ ଯେ ସିଲିଣ୍ଡର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଆଳୁ, ପିଆଜ ଏବଂ ସାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁ ଜିନିଷର ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଲାଗିଛି।
ବର୍ତ୍ତମାନ ନିର୍ବାଚନ ପାଖେଇ ଆସୁଛି, ତେଣୁ ମୋଦି ଦେଶରେ CAA ଲାଗୁ କରିବା ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି | ନିର୍ବାଚନକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବା ପାଇଁ ମୋଦୀଙ୍କ ମିଥ୍ୟା ଏବଂ ପ୍ରେରଣା ଆଉ କାମ କରିବ ନାହିଁ।

ଏଥର ନିର୍ବାଚନ ମୋଦୀ ବନାମ ମୁଦ୍ଦା ହେବ ଏବଂ ବିଜୟ ମୁଦ୍ଦାର ହେବ। ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଏବଂ ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବଙ୍କ ଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦେଶର ଲୋକମାନେ ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ନୀତି ବିରୁଦ୍ଧରେ ନିଜର ଆଦେଶ ଦେବେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.