Jai Odisha
News

ସନରୁଫ୍ ସହ ସିଏନ୍‌ଜି ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଥିବା ୪ ଦମ୍‌ଦାର୍ କାର୍ , କାହାକୁ କିଣିବେ ଆପଣ ?

ଲୋକମାନେ ଭାରତରେ ସିଏନ୍‌ଜି କାରଗୁଡିକୁ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ବୈକଳ୍ପିକ ଇନ୍ଧନ ବିକଳ୍ପ ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରିମିୟମ ହ୍ୟାଚବ୍ୟାକ୍ ଏବଂ ଏସୟୁଭି ସମେତ ମହଙ୍ଗା କାରରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଆଜିର ସିଏନ୍‌ଜି କାରଗୁଡିକ ଟଚ୍ ସ୍କ୍ରିନ୍ ସିଷ୍ଟମ୍, ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଏସି ଏବଂ ସନ୍ଫରୁଫ୍ ସହିତ ଅନେକ ଉନ୍ନତ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ସହିତ ସଜ୍ଜିତ । ଏହି କ୍ରମରେ, ଆମେ ଚାରିଟି ସିଏନ୍‌ଜି କାରର ବିକଳ୍ପ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିଛୁ ଯାହା ସିଙ୍ଗଲ୍‌-ପେନ୍ ସନ୍ଫରୁଫ୍ ସହିତ ଉପଲବ୍ଧ ରହିଛି ।
ଟାଟା ଆଲଟ୍ରୋଜ ସିଏନ୍‌ଜି
ଏହି ତାଲିକାର ଏକମାତ୍ର ପ୍ରିମିୟମ୍ ହ୍ୟାଚବ୍ୟାକ୍ ଟାଟା ଆଲଟ୍ରୋଜ, ମେ ୨୦୨୩ ରେ CNG ପାୱାର୍ ଟ୍ରେନର ବିକଳ୍ପରେ ଉପଲବ୍ଧ । ସିଏନଜି ପାୱାର୍ ଟ୍ରେନ୍ ସହିତ, ଆଲଟ୍ରୋଜ ଏକ ସିଙ୍ଗଲ୍ ପେନ୍ ସନ୍ଫରୁଫ୍ ମଧ୍ୟ ପାଇଥାଏ, ଯାହା ମିଡ୍ ସ୍ପେକ୍ XM + (S) ଟ୍ରିମରେ ଉପଲବ୍ଧ, ଯାହା ୮.୮୫ ଲକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ । ଅଲ୍ଟ୍ରୋଜ ସିଏନ୍‌ଜି ରେ ଟ୍ୱିନ୍-ସିଲିଣ୍ଡର ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଅଛି, ଯାହାକି ୨୧୦ ଲିଟର ବୁଟ୍ ସ୍ପେସ୍ ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ । ୧.୨-ଲିଟର ୩-ସିଲିଣ୍ଡର ପେଟ୍ରୋଲ-ସିଏନଜି ଇଞ୍ଜିନ୍ ସହିତ ସଜ୍ଜିତ ଏହି କାରଟି ସିଏନ୍‌ଜି ମୋଡରେ ୭୩.୫ ପିଏସ୍ ଏବଂ ୧୦୩ ଏନ୍‌ଏମ୍ ଆଉଟପୁଟ୍ ଉତ୍ପାଦନ କରିଥାଏ, ଯାହା କେବଳ ୫-ସ୍ପିଡ୍ ମାନୁଆଲ୍ ଟ୍ରାନ୍ସମିସନ୍ ସହିତ ଉପଲବ୍ଧ ।
ଟାଟା ପଞ୍ଚ ସିଏନ୍‌ଜି
ଆଲଟ୍ରୋଜ ପରି, ଟାଟା ପୁଞ୍ଚ ମଧ୍ୟ ସିଏନଜି ପାୱାରଟ୍ରେନ୍ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରଠାରୁ ଏକ ସନ୍ଫରୁଫ୍ ସହିତ ସଜାଯାଇଛି । ତଥାପି, ସନ୍ରୁଫ୍ ପଞ୍ଚ ସିଏନ୍‌ଜି ଆକମ୍ପ୍ଲିସଡ୍ ଡେଜଲ୍ ଏସ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟ ପର‌୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଉପଲବ୍ଧ, ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ ୯.୬୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା । ପଞ୍ଚ ସିଏନ୍‌ଜି ରେ ୭-ଇଞ୍ଚ ଟଚ୍ ସ୍କ୍ରିନ, ପୁସ୍-ବଟନ୍ ଷ୍ଟାର୍ଟ / ଷ୍ଟପ୍ ଏବଂ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଏସି ପରି ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ । ଏହାର ସୁରକ୍ଷା ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟଗୁଡିକ ହେଉଛି ଡୁଆଲ୍ ଫ୍ରଣ୍ଟ ଏୟାରବ୍ୟାଗ, ଇବିଡ଼ି ସହିତ ଏବିଏସ୍ ଏବଂ କର୍ଣ୍ଣରିଂ ଷ୍ଟେବିଲିଟି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ।
ହୁଣ୍ଡାଇ ଏକ୍ସଟର ସିଏନ୍‌ଜି
ହୁଣ୍ଡାଇ ଏକ୍ସଟର ସିଏନ୍‌ଜି ପାୱାର୍ ଟ୍ରେନ୍ ବିକଳ୍ପ ସହିତ ଉପଲବ୍ଧ । ଏକ୍ସଟରର SX CNG ଭାରିଏଣ୍ଟ ଏକ ସିଙ୍ଗଲ୍ ପେନ୍ ସନ୍ଫରୁଫ୍ ସହିତ ଆସିଥାଏ, ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ ୯.୦୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା । ହୁଣ୍ଡାଇ ଏକ୍ସଟରର ଏହି ପ୍ରକାରରେ ୮-ଇଞ୍ଚର ଟଚ୍ ସ୍କ୍ରିନ ଇନଫୋଟେନ୍ମେଣ୍ଟ ସିଷ୍ଟମ ଏବଂ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଏସି ଭଳି ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ରହିଛି, ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ୬ ଟି ଏୟାରବ୍ୟାଗ, ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ ସ୍ଥିରତା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଏବଂ ରିୟର ପାର୍କିଂ କ୍ୟାମେରା ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ।
ମାରୁତି ବ୍ରେଜା ସିଏନ୍‌ଜି
ମାରୁତି ବ୍ରେଜା ହେଉଛି ଭାରତର ଏକମାତ୍ର ସବକମ୍ପାକ୍ଟ ଏସୟୁଭି ଯାହାକି ଏକ ସିଏନ୍‌ଜି ପାୱାର୍ ଟ୍ରେନ୍ ଏବଂ ଏକକ ପେନ୍ ସନ୍ଫରୁଫ୍ ସହିତ ଆସିଥାଏ । ଯାହା ଏହାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଟପ୍ ZXi CNG ଭାରିଆଣ୍ଟ ସହିତ ଉପଲବ୍ଧ, ଯାହାର ପୂର୍ବ ଶୋ’ରୁମ୍ ମୂଲ୍ୟ ୧୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା । ମାରୁତି ବ୍ରେଜା ସିଏନ୍‌ଜି କୁ ଓୟାରଲେସ୍ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଅଟୋ ଏବଂ ଆପଲ୍ କାରପ୍ଲେ, ସହିତ ୭ ଇଞ୍ଚ – ଟଚସ୍କ୍ରିନ ଇନଫୋଟେନ୍ମେଣ୍ଟ ସିଷ୍ଟମ , ୬ଟି ସ୍ପିକର ARKAMYS ସାଉଣ୍ଡ ସିଷ୍ଟମ ଏବଂ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଏସି ଭଳି ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ସହିତ ସଜ୍ଜିତ ହୋଇଛି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.