Jai Odisha
News

କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଡ଼ଲି ଶର୍ମାଙ୍କ ଅରୋପ , ମୁସଲିମ୍ ଅଞ୍ଚଳରେ ମନ୍ଥର ଗତିରେ ହେଉଛି ଭୋଟିଂ

ଆଜି ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଆଠଟି ଆସନରେ ମତଦାନ ଚାଲିଛି। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୟୁପିର ଗାଜିଆବାଦ ଲୋକସଭା ଆସନ ଅଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଆଜି ସକାଳ ଠାରୁ ମତଦାନ ଚାଲିଛି। ଏହି ସମୟରେ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଡଲି ଶର୍ମା ମୁସଲମାନଙ୍କ ଉପରେ ବଡ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁସଲମାନ ଅଞ୍ଚଳରେ ମନ୍ଥର ଗତିରେ ମତଦାନ ହେଉଛି।
ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି-କଂଗ୍ରେସ ଗଠବନ୍ଧନ ତରଫରୁ ଗାଜିଆବାଦ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ଡଲି ଶର୍ମା ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ଆସନରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ହେଉଛନ୍ତି ବିଜେପିର ଅତୁଲ ଗର୍ଗ। ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଏଠାରେ ମତଦାନ ଚାଲିଛି କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଡଲି ଶର୍ମା ମୁସଲିମ ଅଞ୍ଚଳରେ ମନ୍ଥର ମତଦାନ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ସେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ନାହରରେ ମେସିନ୍ ଦୁଇ ଘଣ୍ଟା ଧରି ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା ଏବଂ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଧମକ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଉଛି।
ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଡଲି ଶର୍ମା ତାଙ୍କ ଅଫିସିଆଲ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ କମିଶନଙ୍କୁ ଟ୍ୟାଗ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଗାଜିଆବାଦ ଲୋକସଭାର ବୁଥ ନମ୍ବର ୩୩୫ ନାହଲରେ ମେସିନ ୨ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ବନ୍ଦ ରହିଛି। ମୁସଲିମ ଅଞ୍ଚଳରେ ସବୁଆଡେ ଭୋଟ୍ ମନ୍ଥର ହୋଇଛି, ଭୋଟରଙ୍କୁ ଧମକ ଦିଆଯାଉଛି।
ୟୁପିର ଗାଜିଆବାଦ ଲୋକସଭା ଆସନ ୟୁପିର ହଟ ସିଟ୍ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ୟତମ । ଦିଲ୍ଲୀର ନିକଟତର ହେତୁ ଏହାର ଗୁରୁତ୍ୱ ଆହୁରି ଅଧିକ ରହିଥାଏ । ଗତ ଦୁଇଥର ଭି.କେ ସିଂ ଏହି ଆସନରୁ ସାଂସଦ ରହିଆସିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏଥର ବିଜେପି ତାଙ୍କ ଟିକେଟ୍ ବାତିଲ କରି ଯୋଗୀ ସରକାରର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅତୁଲ ଗର୍ଗଙ୍କୁ ଏହାର ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଡଲି ଶର୍ମା ଏବଂ ବିଏସପି କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ନନ୍ଦ କିଶୋର ପୁଣ୍ଡିରଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛନ୍ତି। ବିଏସପି ଆଗମନ ସହିତ ଏହି ସିଟରେ ଏକ ତ୍ରିକୋଣୀୟ ଲଢେଇ ଚାଲିଛି। ଏଠାରେ ବିଜେପି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୋଇଛି କିନ୍ତୁ ଏଥର ଭି.କେ ସିଂଙ୍କ ଟିକେଟ ବାତିଲ ହେବା ପରେ କ୍ଷତ୍ରିୟ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ବିଜେପି ଉପରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.