Jai Odisha
News

କଂଗ୍ରେସକୁ ଭାରି ପଡ଼ିଲା ଗଠବନ୍ଧନ : ଦଳ ଛାଡ଼ିଲେ ଦିଲ୍ଲୀ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଅରବିନ୍ଦର ସିଂ ଲଭଲି

କଂଗ୍ରେସକୁ ପୁଣି ଲାଗିଲା ହାଇଭୋଲଟେଜ୍ ଝଟ୍‌କା । ଏଥର ଦଳକୁ ଭାରି ପଡ଼ିଛି ଗଠବନ୍ଧନ । ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀ କଂଗ୍ରେସ ଏକ ବଡ଼ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି । ଗୋଟିଏ ପଟେ ନିର୍ବାଚନୀ ମାହେଲ ଖୁବ୍ ଗରମ ଥିବା ବେଳେ । ଅନ୍ୟପଟେ ଆଜି କଂଗ୍ରେସକୁ ଶକ୍ତ ଧକ୍କା ଦେଇ ଦଳ ପରିତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି ଦିଲ୍ଲୀ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଅରବିନ୍ଦର ସିଂ ଲଭଲି ଦିଲ୍ଲୀ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଅରବିନ୍ଦର ସିଂ ଲଭଲି । ଲୋକ ସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଟିକେଟ ବଣ୍ଟନ ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀ କଂଗ୍ରେସରେ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଯାହାଫଳରେ ଅରବିନ୍ଦର ସିଂ ଲଭଲି ତାଙ୍କ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ଅରବିନ୍ଦର ସିଂ ଲଭଲି ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତି ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖାର୍ଗେଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଇଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ସେ ତାଙ୍କ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ମୂଳରୁ ସେ ଆପ କଂଗ୍ରେସ ମେଣ୍ଟକୁ ବିରୋଧ କରୁଥିଲେ । ସେ ଚିଠିରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସ ବିରୋଧରେ ମିଥ୍ୟା ଓ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିବାର ଏକମାତ୍ର ଆଧାରରେ ଗଠିତ ହୋଇଥିବା ଦଳ ସହିତ ଦିଲ୍ଲୀ କଂଗ୍ରେସ ୟୁନିଟ ବିରୋଧୀ ଥିଲା। ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ଦଳ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଇଇଚ ସହିତ ଏକ ମେଣ୍ଟ ଗଠନ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ଅରବିନ୍ଦର ସିଂ ଲଭଲି ଇସ୍ତଫା ପତ୍ରରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଅନେକ କାରଣରୁ ସେ ନିଜକୁ ଅକ୍ଷମ ବୋଲି ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ନିଜକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପାର୍ଟି ୟୁନିଟର ସଭାପତି ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଅକ୍ଷମ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଲେଖିଛନ୍ତି । ଏହି ଚିଠିରେ ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘୩୧ ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୨୩ ରେ ମୋତେ ଦିଲ୍ଲୀ କଂଗ୍ରେସର ସଭାପତି ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ମୁଁ ଦଳକୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଉଛି। ଗତ ୭-୮ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଦଳକୁ ପୁନଃ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବା ପାଇଁ ମୁଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଉଦ୍ୟମ କରିଛି, ଯେପରି ଦଳ ପୂର୍ବରୁ ଥିବା ସ୍ଥିତିକୁ ଫେରିଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.