Jai Odisha
News

କଂଗ୍ରେସର ଅବସ୍ଥା ଏପରି ଯେ ମିଥ୍ୟା କାମ ନକଲେ ପ୍ରେମର ଦୋକାନରେ ବନାଉଛି ଫେକ୍ ଭିଡ଼ିଓ

ମଙ୍ଗଳବାର ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଧରାସିଭରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ମଙ୍ଗଳବାର ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଥିଲେ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ଅବସ୍ଥା ଏପରି ହୋଇଛି ଯେ ଯେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କର ମିଥ୍ୟା କାମ ନହୁଏ, ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ଫେକ୍ ଭିଡିଓ ତିଆରି କରିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦାରିଦ୍ର‌୍ୟ ଛାଇ ହୋଇ ରହିଛି ।
ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି,“ଏହି ନିର୍ବାଚନ ଭାରତର ସ୍ୱାଭିମାନ। ଆପଣମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ୧୦ ବର୍ଷ ପୂର୍ବର ସମୟ ଦେଖିଥିବେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ୧୦ ବର୍ଷ ପରର ସମୟ ମଧ୍ୟ ଦେଖୁଛନ୍ତି । ଆଜି ବିଶ୍ୱ ଜାଣେ ଯେ ଭାରତ ଯାହା ବିଶ୍ୱର ବିକାଶକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରୁଛି। ପୂର୍ବରୁ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ପରେ ପଳାୟନ କରୁଥିଲେ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ କାନ୍ଦୁଥିଲା। ସେ ସାରା ଦୁନିଆକୁ ଯାଇ କହୁଥିଲେ ଆମକୁ ବଞ୍ଚାଅ, ଆମକୁ ବଞ୍ଚାଅ। ”
କଂଗ୍ରେସ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଜାରି ରଖି ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଏହାପୂର୍ବରୁ ଯିଏ ଭାରତକୁ ଦେଖୁଥିଲା ସେ ଆଖି ଦେଖାଉଥିଲା । କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଶାନ୍ତି ପାଇଁ ଭରସା ଗାନ କରୁଥିଲେ। ଏକ ଦୁର୍ବଳ ସରକାର ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦେଶ ଗଠନ କରିପାରିବ କି? କଂଗ୍ରେସ ଦଳର କେବଳ ଗୋଟିଏ ପରିଚୟ ଅଛି – ବିଶ୍ୱାସଘାତକତା । କଂଗ୍ରେସ ୬୦ ବର୍ଷ କ୍ଷମତାରେ ରହିଲା ଏବଂ କୃଷକଙ୍କ କ୍ଷେତକୁ ଜଳ ଯୋଗାଇ ପାରିଲା ନାହିଁ। ମରାଠୱାଡା ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ କିଏ ଅଟକାଇଲା? ଯିଏ ତୁମ ଜଳକୁ ଅଟକାଇଲା ତୁମେ ତାଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ଦେବ କି? କଂଗ୍ରେସ ୬୦ ବର୍ଷରେ ଜଳ ଯୋଗାଣ ଉପରେ ଯେତିକି କାମ ନକରିଛି ତା ତୁଳନାରେ ୧୦ ବର୍ଷରେ ମୋଦି ଅଧିକ କାମ କରିଛି ।
ପିଏମ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, “ଏହା ଏକ ଟ୍ରେଲର। ଦେଶକୁ ଡାଲି ଏବଂ ତୈଳବୀଜରେ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ କରିବା ମୋଦୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ହେଉଛି ସହଯୋଗର ରାଜ୍ୟ । ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ହ୍ୱାଇଟ୍ ହାଉସରେ ଏକ ବଡ଼ ଭୋଜି ଦେଇଥିଲେ। ମୁଁ ଭାରତର ପ୍ରଥମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଥିଲି, ଯେଉଁମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏତେ ବଡ଼ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ମଜା କଥା ହେଉଛି ଯେ ବାଇଡେନ ସେହି ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ପ୍ଲେଟ୍‌ରେ ମିଲେଟ ପରିବେଷଣ କରିଥିଲେ। ”
ଫେକ୍ ଭିଡିଓ ବିଷୟରେ ସେ କହିଛନ୍ତି, “ସେମାନଙ୍କର ଅବସ୍ଥା ଏପରି ଯେ ଯଦି ମିଥ୍ୟା କାମ ନକରେ, ତେବେ ଏଆଇ ବ୍ୟବହାର କରି ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରେମର ଦୋକାନରେ ନକଲି ଭିଡିଓ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ଏଭଳି ଦାରିଦ୍ର‌୍ୟରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ସେ ପରାଜୟକୁ ଭୟ କରନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସ ଦଳ, ଲେଖ ଏବଂ ଅଧିକ ଚେଷ୍ଟା କର । ସେମାନଙ୍କ ମିଳିତ ମଞ୍ଚରେ ଗୋଟିଏ ବି ଦଳ ନାହିଁ ଯିଏ ୨୭୨ ରୁ ଅଧିକ ଆସନରେ ଲଢୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଦେଶ ଉପରେ କବ୍ଚା କରିବାକୁ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖୁଛନ୍ତି । ଫେକ୍ ଭିଡିଓ ବନାଉ ଥିବାଲୋକଙ୍କ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ କରାଯିବା ଉଚିତ୍। ”

Leave A Reply

Your email address will not be published.