Jai Odisha
News

ରାଏବରେଲି ଏବଂ ଆମେଠୀରେ କଂଗ୍ରେସର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି : ଦୁଇଜଣ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦେଲା ଗୁରୁ ଦାୟିତ୍ୱ

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ରାଏବରେଲି ଏବଂ ଆମେଠୀ ଲୋକସଭା ଆସନ ଉପରେ ଭାରତୀୟ ଜାତୀୟ କଂଗ୍ରେସ ଆଉ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। କଂଗ୍ରେସ ଦେଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖାର୍ଗେ ତୁରନ୍ତ ବାରେଲି ଏବଂ ଆମେଠୀ ସଂସଦୀୟ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ବରିଷ୍ଠ ପର‌୍ୟ୍ୟବେକ୍ଷକ ଭାବରେ ଏଆଇସିସି ନିଯୁକ୍ତ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଅନୁମୋଦନ କରିଛନ୍ତି। ରାଏ ବରେଲିରେ ପୂର୍ବତନ ଛତିଶଗଡ ସିଏମ ଭୁପେଶ ବାଗେଲ ଏବଂ ରାଜସ୍ଥାନର ପୂର୍ବତନ ସିଏମ ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟଙ୍କ ଉପରେ କଂଗ୍ରେସ ଡ୍ୟୁଟି ଲାଗୁ କରିଛି।
କଂଗ୍ରେସ ତାଙ୍କୁ ରା ବରେଲି ଆସନରୁ ପର‌୍ୟ୍ୟବେକ୍ଷକ କରିଥିବାରୁ ପୂର୍ବତନ ସିଏମ୍ ଭୁପେଶ ବାଗେଲ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ଏହି ବଡ ଦାୟିତ୍ୱ ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସ ପାଇଁ ସେ ଶୀର୍ଷ ନେତୃତ୍ୱଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସ ଆମେଥୀରୁ କିଶୋରୀ ଲାଲ ଶର୍ମା ଏବଂ ରା ବରେଲିରୁ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ମନୋନୀତ କରିଛି।
ମେ ୨୦ ରେ ଉଭୟ ରାଏବରେଲି ଏବଂ ଆମେଠୀ ଆସନରେ ଭୋଟ୍ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ଏହି ସମୟରେ, ସୂଚନା ରହିଛି ଯେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଆଜି ୫ଟା ୩୦ରେ ରାଏବରେଲିର ଭୁଏମାଉ ଗେଷ୍ଟ ହାଉସରେ ପହଞ୍ଚିବେ। ଯେଉଁଠାରେ ବୁଥ ସ୍ତରରୁ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତର ପର‌୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରି ନିର୍ବାଚନ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯିବ। ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୦:୦୦ ରେ ଆମେଥୀ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିବେ । ସେଠାରେ ଏକ ସଭା ମଧ୍ୟ କରିବେ ତେବେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଆସନ୍ତା ୧୮ ତାରିଖ ପର‌୍ୟ୍ୟନ୍ତ ରାଏବରେଲିର ଭୁଏମାଉ ଗେଷ୍ଟ ହାଉସରୁ ଆମେଥି ଏବଂ ରାଏବରେଲିର ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିବେ।
ୟୁପି କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛି। ଏହା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ସାଇଟରେ ଲେଖାଯାଇଥିଲା ଯେ ଆମେ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ମାର୍ଗଦର୍ଶନରେ କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟି ଉଭୟ ଆସନରେ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗି ବିଜୟ ହାସଲ କରିବ। ଜୟ କଂଗ୍ରେସ ବିଜୟ କଂଗ୍ରେସ

Leave A Reply

Your email address will not be published.