Jai Odisha
News

କେବଳ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ଟାଇଲ ଲଗାଇ ଦେଲେ ବିକାଶ ହୋଇ ଯାଏ ନାହିଁ : ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର

୨୦୨୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର ଚାଲିଛି। ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ସମେତ ସମସ୍ତ ରାଜନୈତିତିକ ଦଳ ସେମାନଙ୍କ ଅଭିଯାନରେ କୌଣସି ଚାନସ୍ ଛାଡିବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି। ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ମଧ୍ୟରେ ବର୍ତ୍ତମାନର ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତ ଯୋଜନା ସମ୍ପର୍କରେ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସହ ଏକ ବିଶେଷ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ସମୟରେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଓଡିଶାର ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ତଥା ଏହାର ଆଖପାଖରେ ବିକାଶ ଯୋଜନା ଉପରେ ନିଜର ମତ ରଖିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିକାଶର ଅର୍ଥ କେବଳ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରେ ଟାଇଲ ଲଗାଇବା ନୁହେଁ।
ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ହଟାଇବାବେଳେ ସାଂସ୍କୃତିକ ଐତିହ୍ୟକୁ କବର ଦେବା ଠିକ୍ ନୁହେଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ମୁଁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ବିଶ୍ୱାସ କରେ, ଯାହାର ନିଜର କୌଣସି ଧାରଣା ନାହିଁ, ସେ ଏହାକୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କଠାରୁ ଚୋରି କରେ । ଆପଣ ଦେଖିଛନ୍ତି ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ଆମେ କିପରି ପୁରୁଣା ଐତିହ୍ୟକୁ ନବୀକରଣ କରିଛୁ । ଆଜି ଓଡିଶାରେ ପର‌୍ୟ୍ୟଟନ ପାଇଁ ଅପାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି । ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ କିଛି କରିବାକୁ ବାକି ଅଛି ।
ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ମଧ୍ୟ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ସେ ଅନ୍ୟ ଦଳମାନଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ଚିନ୍ତାଧାରା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣ ସହିତ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରି କିଛି ହାସଲ ହେବ ନାହିଁ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ରାଜନୀତି ଏବଂ ନିର୍ବାଚନ ଏକ ଆହ୍ୱାନ । ଆମେ କାହାକୁ ହାଲୁକା ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରୁନାହୁଁ । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ମୋ ସହ ଲଢୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ମୋର ସାନ ଭାଇ ପରି ।
ସେ କହିଛନ୍ତି ମୋର ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ହେଉଛି ଆମେ ୨୧ ଟି ସିଟ୍ ଜିତିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ଏଥର ଆମେ ଓଡିଶାର ଏକ ନମ୍ବର ଦଳ ହୋଇଯିବୁ । ଯଦି ମୁଁ ବିଧାନସଭା ବିଷୟରେ କହିବି, ତେବେ ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠତା ଅପେକ୍ଷା ଆମେ ଅଧିକ ଆସନ ଜିତିବୁ। ଆମେ କେବଳ କାମ କରୁ । ଆମର କାର‌୍ୟ୍ୟ ହେଉଛି ବିକାଶ ମାଧ୍ୟମରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନରେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ସୃଷ୍ଟି କରିବା । ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇଥିଲା ଯେ ନିର୍ବାଚନ ପରେ ଓଡ଼ିଶାରେ କିଏ ମୁଖ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଚେହେରା ହେବେ , ସେ ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲେ ତାହା ଦଳ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.