Jai Odisha
News

ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ ଅଫିସ୍‌ରେ ରଖନ୍ତୁ ଏହି ୫ଟି ଜିନିଷ : ଅଭିବୃଦ୍ଧି ହେବ ଦୁଇଗୁଣ

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରକୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିବା ନିୟମକୁ ଅନୁସରଣ କରି, ଜୀବନରେ ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥାରେ ମଧ୍ୟ ଉନ୍ନତି ଅଣାଯାଇପାରେ । ଘର ସହିତ ଅଫିସ୍ ର ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । କିଛି ବାସ୍ତୁ ପ୍ରତିକାର ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଏବଂ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରର ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିପାରିବ । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଜିନିଷ ସମ୍ପର୍କରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯଦି ଅଫିସ୍ ସେସବୁ ଆପଣଭ୍‌କ ଟେବୁଲରେ ରଖାଯାଏ, ତେବେ ଏହା ସକରାତ୍ମକତା ଆଣି ପ୍ରଗତିର ସମ୍ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି କରେ ।
୧. ବାଉଁଶ ଗଛ
ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଆପଣଙ୍କ ଅଫିସ୍ ଡେସ୍କରେ ଏକ ବାଉଁଶ ଗଛ ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଏହା ସକରାତ୍ମକତା ବଜାୟ ରଖେ ଏବଂ ନକାରାତ୍ମକତାକୁ ମଧ୍ୟ ଦୂରେଇ ରଖେ । ଆପଣଙ୍କ ଆଖପାଖର ପରିବେଶ ମଧ୍ୟ ଭଲ ରହିଥାଏ ।
୨. ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି
ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଭଗବାନ ଗଣେଶଙ୍କ ପ୍ରତିମାକୁ ଅଫିସ୍ ଡେସ୍କରେ ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ। ଏହି କାରଣରୁ, ଚାକିରିରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ଏବଂ କ୍ୟାରିୟରରେ ମଧ୍ୟ ଅଗ୍ରଗତି ହୁଏ । ଆପଣ ଏହି ପ୍ରତିମାକୁ ପୂର୍ବ କିମ୍ବା ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ରଖିପାରିବେ ।
୩. ଭଗବାନ ଗୌତମ ବୁଦ୍ଧଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି
ଅଫିସ୍ ଡେସ୍କରେ ଭଗବାନ ଗୌତମ ବୁଦ୍ଧଙ୍କ ପ୍ରତିମା ରଖିବା ଜରୁରୀ । ଏହା ଚାପକୁ ଦୂର କରିଥାଏ ଏବଂ ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ବଜାୟ ରଖେ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ । କାର‌୍ୟ୍ୟ ପାଇଁ ଏକାଗ୍ରତା ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ ।
୪. କ୍ରିଷ୍ଟଲ ଧାତୁ
ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ଅଫିସ୍ ଡେସ୍କରେ କ୍ରିଷ୍ଟଲ ଧାତୁ ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ଅଟକ ିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ପୁରା ହୁଏ ଏବଂ ସଫଳତା ହାସଲ ହୁଏ । ଏହା ସହିତ ଆର୍ଥିକ ପରିସ୍ଥିତି ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିର ରହିଛି ।
୫. ମୁଦ୍ରାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଜାହାଜ
ଅଫିସ୍ ଡେସ୍କରେ ମୁଦ୍ରାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଏକ ଜାହାଜ ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଏହା ପ୍ରଗତିର ଦ୍ୱାର ଖୋଲିଥାଏ ଏବଂ କ୍ୟାରିୟରରେ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଆଣିଥାଏ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ।ଏହା ମଧ୍ୟ ସକାରାତ୍ମକତା ବଜାୟ ରଖେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.