Jai Odisha
News

ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣି ଆସନ୍ତା ୯ରେ , ତିହାର ଜେଲରେ ରହିବେ କେଜରିଓ୍ବାଲ

ଦିଲ୍ଲୀ ଲିକର ପଲିସି ସହ ଜଡିତ ଏହି ମାମଲାରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜରିୱାଲ ମଙ୍ଗଳବାର ଅର୍ଥାତ୍‌ ୭ ମେ’ ୨୦୨୪ ରେ ମଧ୍ୟ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କଠାରୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ପାଇନାହାଁନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ମାମଲାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣି ଆସନ୍ତା ୯ରେ ହେବ। ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳୀନ ଜାମିନର ନିଷ୍ପତ୍ତି କେବେ ଆସିବ ତାହା କୋର୍ଟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରି ନାହାଁନ୍ତି।

ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ଜଷ୍ଟିସ ସଞ୍ଜିବ ଖାନ୍ନା ଏବଂ ଜଷ୍ଟିସ ଦୀପଙ୍କର ଦତ୍ତଙ୍କ ବେଞ୍ଚ ମଧ୍ୟ ଇଡିଙ୍କୁ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଥିଲେ। ପୂର୍ବତନ ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୀଷ ସିସୋଡିଆ ଗିରଫ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଏବଂ ପରେ ମାମଲା ଫାଇଲ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ବିଚାରପତିମାନେ ଅତିରିକ୍ତ ସଲିସିଟର ଜେନେରାଲ ଏସ.ଭି ରାଜୁଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ।

ଇଡିକୁ ପଚରାଉଚରା କରି କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ କିଛି ଜିନିଷ ସାମ୍ନାକୁ ଆଣିବାକୁ ଦୁଇ ବର୍ଷ ସମୟ ଲାଗିଛି। କାହିଁକି ପ୍ରାସଙ୍ଗିକ ପ୍ରଶ୍ନ ସିଧାସଳଖ ସାକ୍ଷୀ ଏବଂ ଏହି ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇ ନଥିଲା। କୋର୍ଟରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଏଜେନ୍ସିର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରୁଥିବା ଅତିରିକ୍ତ ସଲିସିଟର ଜେନେରାଲ ଏସ.ଭି ରାଜୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଥମେ କେଜରିୱାଲ ଏହି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କେନ୍ଦ୍ରରେ ନଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପରେ ତାଙ୍କ ନାମ ଆସିଥିଲା।
ଏସ.ଭି ରାଜୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୨୨ ଗୋଆ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଏଏପି ଜାତୀୟ ସଂଯୋଜକ କେଜରିୱାଲ ଏକ ସାତ ତାରକା ହୋଟେଲରେ ରହିଥିଲେ। କେଜରିୱାଲଙ୍କ କିଛି ବିଲ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କ ସାଧାରଣ ପ୍ରଶାସନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ଗତ ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଇଡିରେ ହାଜର ହୋଇଥିବା ଅତିରିକ୍ତ ସଲିସିଟର ଜେନେରାଲ ଏସ.ଭି ରାଜୁଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ଗିରଫ ବିରୋଧରେ କେଜରିୱାଲଙ୍କ ଆବେଦନ ଶୁଣିବାକୁ ସମୟ ଲାଗିପାରେ। ଏହି କାରଣରୁ କେଜରିୱାଲଙ୍କୁ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳୀନ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ କୋର୍ଟ ବିଚାର କରୁଛନ୍ତି। ପ୍ରକୃତରେ, କେଜରିୱାଲଙ୍କୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୧ ରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଏକ୍ସାଇଜ ପଲିସି ସହ ଜଡିତ ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲାରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେ ତିହାର ଜେଲରେ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତରେ ରହିଥିଲେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.