Jai Odisha
News

ଜୁନ୍ ମାସରେ ଅନେକ ବଡ ଗ୍ରହଙ୍କର ହେବ ଚଳନ : ଏହି ତିନୋଟି ରାଶି ଉପରେ ଆସିବ ବଡ଼ ବିପଦ 

ହିନ୍ଦୁ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ଅନୁଯାୟୀ ଜୁନ୍ ମାସ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଜୁନ୍ ମାସ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ।  କାରଣ ଏହି ମାସରେ ଅନେକ ବଡ଼ ଗ୍ରହମାନଙ୍କର ଚଳାଚଳ ହୋଇଥାଏ । ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ମାସରେ କିଛି ଗ୍ରହ ଏହାର ରାଶି ଚିହ୍ନ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ଅନ୍ୟ ଏକ ରାଶିରେ ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତି। ଯାହାର ପ୍ରଭାବ ସମସ୍ତ ୧୨ ରାଶିର ଚିହ୍ନ ଉପରେ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହୁଏ । ଜୁନ୍ ମାସରେ ଉତ୍ତାପ ଶିଖରରେ ଥିବାବେଳେ ଗ୍ରହ ନକ୍ଷତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ବଡ଼ ପ୍ରଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ । ମେ ମାସ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ସୂର‌୍ୟ୍ୟ ନକ୍ଷତ୍ର ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ରୋହିଣୀ ନକ୍ଷତ୍ରରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ନୌପତା ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଆଉ ୧ ଜୁନ୍ ରେ ବୁଧ ଚଳନ କରିବେ । ଏହା ପରେ ମଙ୍ଗଳ, ଶୁକ୍ର ଏବଂ ସୂର‌୍ୟ୍ୟଙ୍କର ଚଳନ ହେବ ।

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଶନିଙ୍କ ଗତିବିଧିରେ ମଧ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ। ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଏହି ଗ୍ରହର ଚଳନ ଏବଂ ଗ୍ରହମାନଙ୍କର ଗତିବିଧିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେତୁ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ସମସ୍ତ ୧୨ ଟି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଦେଖାଯିବ । କିଛି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ଏହାର ଶୁଭ ଫଳ ମିଳିବ ଏବଂ ଅନ୍ୟ କିଛି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ଏହାର ନକରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ହେବ ।  ତିନୋଟି ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଜୁନ୍ ମାସରେ ସତର୍କ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ । ଅନେକ ପ୍ରକାରର କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ ।  ଘନିଷ୍ଠମାନଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟରେ ମତଭେଦ ହୋଇପାରେ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହି ରାଶିରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କି?

ମିଥୁନ: ଜୁନ୍ ମାସ ମିଥୁନ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ । ସାବଧାନ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି । ଘନିଷ୍ଠ କେହି ଆପଣଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସଘାତକତା କରିପାରେ । ଏକ ଛୋଟ ଭୁଲ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରତିଛବିକୁ ଖରାପ କରିପାରେ । ପରେ ବିବାଦ ହୋଇପାରେ । ବ୍ୟବସାୟରେ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ । ଏହି ମାସରେ ବିନିଯୋଗ ନକରିବା ଭଲ ହେବ ।

କନ୍ୟା : କନ୍ୟା ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଜୁନ୍ ମାସ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଚାପଗ୍ରସ୍ତ ହେବ । ଅନେକ ପ୍ରକାରର ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିପାରେ । ଚିନ୍ତାରେ ଟଙ୍କା ସହିତ କାରବାର କରିବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ ।

କୁମ୍ଭ: ଜୁନ୍ ମାସ କୁମ୍ଭ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ ନାହିଁ । କ୍ୟାରିଅରରେ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିପାରେ । ଆର୍ଥିକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନକାରାତ୍ମକ ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିପାରେ । ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.