Jai Odisha
News

କାହାକୁ ମନାଇବାକୁ ଯୋଗୀଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା କଲେ ମୋଦୀ

ଆଜିକାଲି ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ହେତୁ ୟୁପିରେ ରାଜନୈତିକ ତାପମାତ୍ରା ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସ୍ତରରେ ରହିଛି। ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଉପରେ ବିଜେପିର ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ରହିଛି ତେଣୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏଠାରେ ସାଧାରଣ ସଭା କରୁଛନ୍ତି। ଏହି କ୍ରମରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ଆଲିଗଡ ଲୋକସଭା ଆସନରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ, ସେଠାରେ ସେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ପ୍ରଶଂସାର ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଅର୍ଥ ବାହାର କରାଯାଉଛି।
ଆଲିଗଡରେ ଏକ ସାଧାରଣ ସଭାରେ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବାବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସିଏମ ଯୋଗୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ୟୁପି ନୂଆ ଉଚ୍ଚତାରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ମୁଁ ନିଜେ ୟୁପିର ସାଂସଦ ଏବଂ ସିଏମ ଯୋଗୀ ମଧ୍ୟ ମୋର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ତାଙ୍କ ଭଳି ସାଥୀ ପାଇ ମୁଁ ବହୁତ ଗର୍ବ ଅନୁଭବ କରେ ।
ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, “ଯେଉଁମାନେ ଯୋଗୀ ଜିଙ୍କୁ କେବଳ ବୁଲଡୋଜର ସହିତ ଚିହ୍ନିଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ଆଖି ଖୋଲିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଯେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ସ୍ୱାଧୀନତା ପରେ ଯେତିକି ଶିଳ୍ପର ବିକାଶ ଘଟି ନାହିଁ ତା କେବଳ ଯୋଗୀ ଜୀଙ୍କ ସମୟରେ ହୋଇପାରିଛି । ” ୱାନ୍ ଡ଼ିଷ୍ଟ୍ରିକ୍ଟ ୱାନ୍ ପ୍ରଡକ୍ଟ’ର ମିଶନ୍ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ନୂତନ ସମ୍ମାନ ହାସଲ କରୁଛି । ଯଦି କେହି ବୁଲଡୋଜର ବିଷୟରେ କହୁଛି ତେବେ ସେମାନେ ଜାଣିବା ଆବଶ୍ୟକ ଯେ ବିକାଶକୁ ନୂତନ ଉଚ୍ଚତାକୁ ଯଦି କେହି ନେଇଛନ୍ତି, ତେବେ ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଯୋଗୀ ଜି ।
ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, କାଶୀ ସାଂସଦ ହୋଇଥିବାରୁ ମୁଁ ନିଜେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ସାଂସଦ। ସେ ମଧ୍ୟ ମୋର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ମୋର ଏପରି ବନ୍ଧୁ ପାଇଥିବାରୁ ମୁଁ ଗର୍ବ ଅନୁଭବ କରୁଛି । ପିଏମ ମୋଦୀ ଯେଉଁଭଳି ସିଏମ ଯୋଗୀଙ୍କୁ ମଞ୍ଚରୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ତାକୁ ନେଇ ଏବେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଆଲୋଚନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ।
ବାସ୍ତବରେ, ପଶ୍ଚିମ ୟୁପିର ରାଜପୁତ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ବିରୋଧରେ ଏକ ମୋର୍ଚ୍ଚା ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ବିଜେପିର ମୂଳ ଭୋଟର ଥିବା କ୍ଷତ୍ରିୟ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ତାଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଯାହାର ପ୍ରଭାବ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଭୋଟ୍ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଇଥିଲା । ଯୋଗୀ ମଧ୍ୟ କ୍ଷତ୍ରିୟ ସମ୍ପ୍ରଦାୟରୁ ଆସିଛନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ରାଜପୁତ ସମ୍ପ୍ରଦାୟକୁ ମନାଇବା ପାଇଁ ତାଙ୍କର ପ୍ରଶଂସା ଏକ ବଡ଼ କାରଣ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଉଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.