Jai Odisha
News

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବୟାନକୁ ନେଇ ଘେରିଲେ ବିରୋଧୀ : ରାହୁଲ କହିଲେ ମିଛ କହିବାର ସୀମା ଟପିଲେ ମୋଦୀ

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ରାଜନୈତିକ ମାହୋଲ ସରଗରମ ରହିଥିବା ବେଳେ ନେତାଙ୍କ ଆରୋପ ପ୍ରତ୍ୟାରୋପ ଏବଂ ବୟାନ ବାଜି ଜାରି ରହିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି କ୍ରମରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଏକ ମନ୍ତବ୍ୟ ଉପରେ ତାଙ୍କୁ ବିରୋଧୀ ଘେରିଛନ୍ତି । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ମୋଦୀ ରାଜସ୍ଥାନ ରାଲିରେ ନେଇଥିବା ଉଦ୍‌ବୋଧନକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ଆସାଦୁଦ୍ଦିନ ଓୱାଇସି ଖୁବ୍ ବର୍ଷିନ୍ତି ।
ରାଜସ୍ଥାନର ବାଂଶୱାଡ଼ାଠାରେ ଏକ ନିର୍ବାଚନ ରାଲିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, ‘କଂଗ୍ରେସ ନିଜ ଘୋଷଣାପତ୍ରରେ କହିଛି ଯେ ସେମାନେ ମା ଓ ଭଉଣୀଙ୍କ ସୁନା ହିସାବ କରିବେ, ହିସାବ କରିବେ ଏବଂ ପରେ ସେହି ସମ୍ପତ୍ତି ବଣ୍ଟନ କରିବେ। ଯାହା ସମ୍ପର୍କରେ ମନମୋହନ ସିଂଙ୍କ ସରକାର କହିଥିଲେ ଯେ ସମ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ମୁସଲମାନମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଅଧିକାର ଅଛି।
ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ସରକାର କ୍ଷମତାରେ ଥିବାବେଳେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଦେଶର ସମ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ମୁସଲମାନମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଅଧିକାର ରହିଛି। ଏହାର ଅର୍ଥ ସେମାନେ କାହାକୁ ଏହି ସମ୍ପତ୍ତି ସଂଗ୍ରହ କରି ବଣ୍ଟନ କରିବେ? ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଅଧିକ ସନ୍ତାନ ଅଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବଣ୍ଟନ କରିବେ ? ଅନୁପ୍ରବେଶକାରୀଙ୍କୁ ବଣ୍ଟନ କରିବ ? ତୁମର କଷ୍ଟ ଉପାର୍ଜିତ ଟଙ୍କା ଅନୁପ୍ରବେଶକାରୀଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ କି? ଆପଣ ଏହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି କି? ‘
କଂଗ୍ରେସର ତମାମ ନେତାଙ୍କ ସହ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ସେ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଏକ୍ସରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଭୋଟ୍‌ର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ନିରାଶ ହେବା ପରେ, ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ମିଥ୍ୟା ସ୍ତର ଏତେ ହ୍ରାସ ପାଇଛି ଯେ ଭୟ ହେତୁ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ପ୍ରସଙ୍ଗରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଦାବି କରାଯାଉଥିବା ମୁଦ୍ଦା ପରି କଂଗ୍ରେସ ଘୋଷଣାପତ୍ରରେ କିଛି ନାହିଁ।
ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଆଜି ମୁସଲମାନଙ୍କୁ ଅନୁପ୍ରବେଶକାରୀ ଏବଂ ଅନେକ ପିଲା ଥିବା ଲୋକୂ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ୨୦୦୨ ରୁ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମୋଦୀଙ୍କ ଏକମାତ୍ର ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ହେଉଛି ମୁସଲମାନମାନଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିବା ଏବଂ ଭୋଟ୍ ପାଇବା। ଯଦି କେହି ଦେଶର ସମ୍ପତ୍ତି ବିଷୟରେ କହୁଛନ୍ତି, ତେବେ ସେ ଜାଣିବା ଉଚିତ ଯେ ମୋଦୀଙ୍କ ଶାସନ ସମୟରେ ଭାରତର ସମ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ତାଙ୍କର ଧନୀ ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଅଧିକାର ରହିଛି। ସାଧାରଣ ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କୁ ମୁସଲମାନମାନଙ୍କ ନାମରେ ମିଛରେ ଭୟଭୀତ କରାଯାଉଛି ବୋଲି ଆସାଦୁଦ୍ଦିନ ଓୱାଇସି । ଏହା ପରେ ବିଜେପି ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମନମୋହନ ସିଂଙ୍କ ଏକ ପୁରୁଣା ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛି ଯେଉଁଥିରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଦେଶର ସମ୍ବଳ ଉପରେ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ‘ପ୍ରଥମ ଅଧିକାର’ ରହିଛି। ଏହି ଭିଡିଓଟି ୯ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୦୬ ର ଅଟେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.