Jai Odisha
News

ପାକିସ୍ତାନ ଚାହୁଁଛି ଏଥର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୁଅନ୍ତୁ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ଏବଂ ସର୍ଜିକାଲ୍ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ଦ୍ୱାରା ପାକିସ୍ତାନ ଭୟଭୀତ ହୋଇଯାଇଛି। ଶନିବାର ଦିନ ଝାଡଖଣ୍ଡର ପଲାମୁରେ ଏକ ନିର୍ବାଚନୀ ସମାବେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରୁଥିବାବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ରାହୁଲଙ୍କ ନାମ ନ ନେଇ ତାଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପରିସ୍ଥିତି ଏପରି ହୋଇଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପଡୋଶୀ ଦେଶର ନେତାମାନେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସର ରାଜକୁମାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୁଅନ୍ତୁ।
ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ଦ୍ୱାରା ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆତଙ୍କବାଦ ସମସ୍ୟାର ମୁକାବିଲା କରିବାରେ ପୂର୍ବ କଂଗ୍ରେସ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ସରକାର ଦୁର୍ବଳ ଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୂର୍ବରୁ ସରକାର ଶାନ୍ତି ଆଶାରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପ୍ରେମ ପତ୍ର ପଠାଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପଡୋଶୀ ଦେଶ ସେହି ଚିଠିର ଉତ୍ତରରେ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପଠାଉଥିଲେ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୧୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଗୋଟିଏ ଭୋଟର ଶକ୍ତି ସହିତ ଦେଶରେ ଆତଙ୍କବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରତି ଆଭିମୁଖ୍ୟରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିଛି।
ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, ପୂର୍ବରୁ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷ ଲୋକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରୁଥିଲେ ଏବଂ ସରକାର ପାକିସ୍ତାନକୁ ପ୍ରେମ ପତ୍ର ଲେଖୁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏହି ଚିଠିର ଉତ୍ତରରେ ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିକ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପଠାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ତୁମର ଗୋଟିଏ ଭୋଟର ଶକ୍ତି ସହିତ ମୁଁ କହିଲି, ବହୁତ ହୋଇଗଲା । ଆଜିର ନୂଆ ଭାରତ ଆଉ ଅତ୍ୟାଚାର ସହ୍ୟ କରିବ ନାହିଁ। ଏହା ହେଉଛି ନୂଆ ଭାରତ ଯିଏ ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରି ମାରିବ।
ସେ କହିଛନ୍ତି, ଏପରି ଏକ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଆମ ଦେଶକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବା ପାଇଁ ଝାଡଖଣ୍ଡ ଏବଂ ବିହାରରୁ ଆସୁଥିବା ଲୋକମାନେ ସୀମାରେ ଦେଶ ପାଇଁ ପ୍ରାଣବଳୀ ଦେଉଥିଲେ । ଏହା ପ୍ରତି ମାସରେ ଦେଖାଯାଉଥିଲା ଭୟଭୀତ କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ଏହି ବିଷୟରେ କାନ୍ଦୁଥିଲେ।
ରାହୁଲଙ୍କୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, ସର୍ଜିକାଲ ଏବଂ ବାଲାକୋଟ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଥରାଇ ଦେଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପାକିସ୍ତାନ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ କାନ୍ଦୁଛି ଏବଂ ବଞ୍ଚାଅ ବଞ୍ଚାଅ ବୋଲି ଚିତ୍କାର କରୁଛି। ପାକିସ୍ତାନର ନେତାମାନେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସର ରାଜକୁମାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୁଅନ୍ତୁ, କିନ୍ତୁ ସଶକ୍ତି ଭାରତ ବର୍ତ୍ତମାନ କେବଳ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ସରକାର ଚାହୁଁଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.