Jai Odisha
News

ଏମିତି ହୋଟେଲ ଯେଉଁଠିକୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଦେଇ ଅପମାନିତ ହେବାକୁ ଆସନ୍ତି ଲୋକମାନେ

ଏହା ଏକ ମହଙ୍ଗା ହୋଟେଲ , ଯେଉଁଠି ଗୋଟିଏ ରାତି ପାଇଁ ଦେବାକୁ ହୁଏ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା । ଜଣେ ମହିଳା ଏହି ହୋଟେଲକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଗରମ ପାଣି ପିଇବା ପାଇଁ ସେ ନିଜ ରୁମ୍‌ରେ କୌଣସି କେଟିଲ ପାଇ ନଥିଲେ । ତେଣୁ ମହିଳା ଜଣକ ରିସେପ୍ସନିଷ୍ଟଙ୍କୁ ଡାକିଲେ। ଏବଂ କହିଲେ ଏହା ଏକ ମହଙ୍ଗା ହୋଟେଲ, ଯେକୌଣସି ଅତିଥି ଗରମ ପାଣି ଆବଶ୍ୟକ କରିପାରନ୍ତି । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସାଧାରଣତ ଅନୁମାନ କରାଯାଇପାରେ ଯେ ରିସେପ୍ସନିଷ୍ଟ ଗରମ ପାଣିର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିôଥବେ । କିନ୍ତୁ ନା ରିସେପ୍ସନିଷ୍ଟ ମହିଳାଙ୍କୁ ଉଚ୍ଚ ସ୍ୱରରେ ଯାଇ ସିଙ୍କରୁ ପାଣି ପିଇବାକୁ ଅପମାନିତ କରି କହିଥିଲେ। ତା’ପରେ ସେ ଚା ’ତିଆରି କରିବା ବିଷୟରେ ପଚାରିଲେ। ଏବଂ ରିସେପ୍ସନିଷ୍ଟଙ୍କୁ ଟ୍ୟାପ୍ ପାଣି ସହିତ ଚା କିପରି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ ବୋଲି ପଚାରିଥିଲେ । ଏଥିପାଇଁ ରିସେପ୍ସନିଷ୍ଟ ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ତୁମର ବୁଦ୍ଧି ବ୍ୟବହାର କର । ଆପଣ ଭାବୁଥିବେ ଯେ ରିସେପଷନିଷ୍ଟ ଏପରି କରାପ ବ୍ୟବହାର କଣ ପାଇଁ କରୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ବାସ୍ତବରେ, ସେହି ରିସେପ୍ସନିଷ୍ଟ ସେ କ’ଣ କରୁଥିଲେ ତାହା ଭଲ ଭାବରେ ଜାଣିଥିଲେ ଆଉ ଏହି କାମ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଥିଲା।
ଆଉ ଆପଣ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଏହି ମହିଳା ଜଣକ ମଧ୍ୟ ସେହି ହୋଟେଲକୁ ଅପମାନିତ ହେବା ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ। ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରି ଅନେକ ଲୋକ ଏହି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏହି ହୋଟେଲକୁ ଆସନ୍ତି । ଅର୍ଥାତ୍ ସାଧାରଣତଃ ଉଚ୍ଚକୋଟୀର ଚର୍ଚ୍ଚା ପାଇଁ ବହୁ ହୋଟେଲକୁ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଏ । ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ସେଠାରେ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଏ । କିନ୍ତୁ ଏହା ଏପରି ଏକ ହୋଟେଲ ଯେଉଁଠାକୁ ଲୋକମାନେ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଦେଇ ଅପମାନିତ ହେବାକୁ ଯାଇଥାନ୍ତି । ଡେଲି ମେଲରେ ପ୍ରକାଶିତ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରତିଦିନ ୨୦,୦୦୦ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଥିବା ଏହି ହୋଟେଲରେ ମୌଳିକ ଆବଶ୍ୟକତା ମଧ୍ୟ ମିଳେ ନାହିଁ । କୌଣସି ଜିନିଷର ଆବଶ୍ୟକ କଲେ ସେଠାରେ ଅପମାନିତ କରାଯିବା ସହ ଅପଶବ୍ଦ ବି କୁହାଯାଏ । ଆଉ କାରଣରୁ ଏହି ହୋଟେଲ ପ୍ରସିଦ୍ଧ । ଲୋକମାନେ ଅପମାନିତ ହେବା ପାଇଁ ଏଠାରେ ବଡ ରକମର ଟଙ୍କା ଦିଅନ୍ତି । ଏହାକୁ ଦୁନିଆର ଏକମାତ୍ର ଅଦ୍ଭୁତ ହୋଟେଲ ଭାବରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଏ । ଲଣ୍ଡନରେ ଥିବା ଏହି ହୋଟେଲର ନାମ ହେଉଛି- କରାନେ ହୋଟେଲ । ସେଠାରେ ଏକ ସମାନ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଚେନ୍ ଅଛି । ଯାହା ଏହି କାରଣରୁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ । ନାମ ହେଉଛି କରେନ ଡାଏନର୍ । କରେନ ହୋଟେଲ ମଧ୍ୟ ଏହି କରେନ ଡାଏନର୍ ଚେନ୍‌ର ଏକ ଅଂଶ । ୨୦୨୧ ମସିହାରେ, କରିନା ଡିନର୍ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରୁ ଏହିପରି ସେବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ଏହା ବ୍ରିଟେନରେ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା ।

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.