Jai Odisha
News

ୱାୟନାଡ଼ରୁ ହାରିବେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ : ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ

କେରଳରେ ଏକ ନିର୍ବାଚନୀ ସମାବେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବାବେଳେ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରୁ କେରଳ ଆସିଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କେରଳର ୱାୟନାଡ଼ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ଦିନ ଗଣମାଧ୍ୟମର କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଆମେଠୀର ପ୍ରାର୍ଥୀତ୍ୱ ଉପରେ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦଳ ଯାହା ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ସେ ତାହା କରିବେ ।
ରାଜନାଥ ସିଂ କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ମୋର ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀମାନଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଚାହେଁ ଯେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରୁ କେରଳକୁ ଯାଇଛନ୍ତି। ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କର ଆମେଥୀରୁ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ସାହସ ନାହିଁ। କାରଣ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଗତଥର ଆମେଠୀରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିଥିଲେ। ସେ ସେଠାରୁ ଲୋକସଭା ଆସନ ହରାଇଥିଲେ, ତେଣୁ ଏଥର ସେଠାରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବାକୁ ତାଙ୍କର ସାହସ ନାହିଁ। ”
କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ୨୦୧୯ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଆମେଠୀରୁ ବିଜେପିର ସ୍ମୃତି ଇରାନୀଙ୍କୁ ହରାଇଥିଲେ। ତେବେ ସେ କେରଳର ୱାୟାନାଡରୁ ଜିତିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ କଂଗ୍ରେସ ଆମିଠୀ ଏବଂ ରାଏବରେଲି ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିନାହିଁ। ପଥାନାମାଥିଟା ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଏକ ସାଧାରଣ ସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏଥର ୱାୟାନାଡରୁ ଜିତିବେ ନାହିଁ। ରାଜନାଥ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଶୁଣିଛି ଯେ ୱାୟାନାଡର ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ସାଂସଦ ନକରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।
ରାଜନାଥ ସିଂ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଏ.କେ ଆଣ୍ଟୋନିଙ୍କ ପୁଅ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅନିଲ ଆଣ୍ଟୋନିଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ। ରାଜନାଥ ସିଂ କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ଜାଣେ ଯେ ଏ.କେ ଆଣ୍ଟୋନି ଜଣେ ନୀତିଗତ ବ୍ୟକ୍ତି ଏବଂ ମୁଁ ତାଙ୍କ ବାଧ୍ୟବାଧକତାକୁ ବୁଝିପାରୁଛି। ଅନିଲ ଆଣ୍ଟୋନିଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ତାଙ୍କ ପାଇଁ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ। ତଥାପି ମୁଁ ତାଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଚାହେଁ ଯେ ଅନିଲ ତୁମର ପୁଅ ଏବଂ ତୁମେ ତାଙ୍କ ପିତା। ତେଣୁ ମୁଁ ତୁମକୁ ଅନୁରୋଧ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଯେ ତୁମର ଆଶୀର୍ବାଦ ତାଙ୍କ ସହିତ ରହୁ। “

Leave A Reply

Your email address will not be published.