Jai Odisha
News

ଆମେଠୀରୁ ହଟିଲା ରବର୍ଟ ଭଦ୍ରାଙ୍କ ପୋଷ୍ଟର

ସକାଳୁ ଲାଗିଲା ସନ୍ଧ୍ୟାକୁ ହଟିଲା ପୋଷ୍ଟର । ରୋବର୍ଟ ଭଦ୍ରାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା ସମସ୍ତ ପୋଷ୍ଟର ଆମେଥୀରେ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ଆଜି ସକାଳେ ନିଜେ ଏହି ପୋଷ୍ଟର ଗୁଡିକ ରୋବର୍ଟ ଭଦ୍ରାଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ଆମେଥୀର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଲଗାଯାଇଥିଲା । ଏହି ପୋଷ୍ଟରରେ ଲେଖାଥିଲା ଯେ ‘ଅମେଠୀ କି ଜନତା କରେ ପୁକାର , ରବର୍ଟ ଭଦ୍ରା ଅବକି ବାର୍ ‘। ଏହି ପୋଷ୍ଟରଗୁଡିକ କିଏ ଲଗାଇଛନ୍ତି ସେ ସମ୍ପର୍କରେ କୌଣସି ସୂଚନା ନାହିଁ। ପୋଷ୍ଟର ତଳେ ଆବେଦନକାରୀ ଭାବରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଆମେଥୀର ଲୋକମାନେ । କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ପୋଷ୍ଟରଗୁଡ଼ିକୁ ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ହଟାଇ ଦେଇଛି।
ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ଏହି ପୋଷ୍ଟରଗୁଡିକ ଏପରି ଏକ ସମୟରେ ରଖାଯାଇଛି ଯେତେବେଳେ ଆମେଠୀ ଲୋକସଭା ଆସନକୁ ନେଇ ରାଜନୈତିକ ମହଲରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଆଲୋଚନା ହେଉଛି। ଏଥର କେହି କେହି ଦାବି କରୁଛନ୍ତି ଯେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ପୁଣିଥରେ ଆମେଥୀରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ , ଯେତେବେଳେ କେହି କେହି ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ରବର୍ଟ ଭଦ୍ରାଙ୍କ ନିର୍ବାଚନ ଯାତ୍ରା ଏହିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । କିନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ମଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ଏପର‌୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଆସନରୁ କୌଣସି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରିନାହିଁ।
ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଯେତେବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ଆମେଥୀରୁ କୌଣସି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିନଥିଲା, ସେତେବେଳେ ଆମେଠୀରୁ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ସାଂସଦ ତଥା କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭିଣୋଇ ରବର୍ଟ ଭଦ୍ରାଙ୍କୁ କଟାକ୍ଷ କରିଥିଲେ। ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ସାଂସଦ ଭାବରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ୧୫ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଯାହା କରିନଥିଲେ ମାତ୍ର ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସେ ତାଠାରୁ ଅଧିକ କାମ କରିଛନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.