Jai Odisha
News

ICUରେ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଓ କଂଗ୍ରେସ : ଅକ୍ସିଜେନ ଦେବାକୁ ନାରାଜ ଜନତା

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ ୟୁପିର ଗାଜିଆବାଦରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ରାହୁଲ ଏବଂ ଅଖିଳେଶ ବିଜେପି ଉପରେ କଡ଼ା ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଡେପୁଟି ସିଏମ୍ କେଶବ ପ୍ରସାଦ ମୌର୍ଯ୍ୟ ଏହାର ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କ ଦଳ ୨୦୧୭ ରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କର ଅବସ୍ଥା ଭଲ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଆଜି ଉଭୟ ଦଳ ଆଇସିୟୁରେ ଅଛନ୍ତି।
କେଶବ କେଶବ ପ୍ରସାଦ ମୌର୍ଯ୍ୟ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉଭୟ ସପା ଏବଂ କଂଗ୍ରେସକୁ ଅମ୍ଳଜାନ ଦେବାକୁ ଜନସାଧାରଣ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି। ତେଣୁ ଏହି ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ତାଙ୍କର ମନ୍ତବ୍ୟ ଏବଂ ବିବୃତ୍ତି ଭିତ୍ତିହୀନ। ସମସ୍ତେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ। ଏହି ସମୟରେ କେଶବ ମୌର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ‘ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କୁ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି’ ସ୍ଲୋଗାନର ପୁନରାବୃତ୍ତି କରିଛନ୍ତି।
ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ INDIA ବ୍ଲକର ସହଯୋଗୀ କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଗୁରୁବାର ଦିନ ଗାଜିଆବାଦରେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ମିଳିତ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ଏସପି ସଭାପତି ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ ବିଜେପି ଉପରେ ଘୋର ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ।
ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୧୫-୨୦ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ମୁଁ ଭାବୁଥିଲି ବିଜେପି ପ୍ରାୟ ୧୮୦ ଟି ଆସନ ଜିତିବ, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଁ ଭାବୁଛି ସେମାନେ ୧୫୦ ଟି ଆସନ ପାଇବେ। ଆମେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଜ୍ୟରୁ ଖବର ପାଇଛୁ ଯେ ଇଣ୍ଡିଆ ବ୍ଲକ ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେଉଛି। ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ଆମର ସହଯୋଗୀତା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଏବଂ ଆମେ ବହୁତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବୁ । ଏଥି ସହିତ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ସେ ଗାଜିଆବାଦରେ ଏହି ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରୁଛନ୍ତି କାରଣ ସେ INDIA ସହଯୋଗୀ ଦଳର ନାମ ମଧ୍ୟ ନେଇପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି। ଏଥର ନିର୍ବାଚନରେ ଏନଡିଏ ଗାଜିଆବାଦରୁ ଗାଜିପୁର ପର‌୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଏନ୍‌ଡ଼ିଏ ସଫା ହୋଇଯିବ । ୟୁପିର ଲୋକମାନେ ବହୁତ ଭଲ ସ୍ୱାଗତ କରନ୍ତି । ଏଥର ବିଦାୟି ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ ଉପାୟରେ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଇଣ୍ଡିଆ ମିଳିତ ସହଯୋଗ ହେଉଛି ନୂଆ ଆଶା । ଦାରିଦ୍ର‌୍ୟ ଦୂରୀକରଣ ପାଇଁ ଆମର ଘୋଷଣାପତ୍ରରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି। INDIA ସହଯୋଗୀ ଅଂଶୀଦାରମାନେ MSP ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ଦେବାକୁ ପ୍ରତିଜ୍ଞା କରୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଯେଉଁ ଦିନ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଚାଷୀଙ୍କ ଆୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବେ, ଦାରିଦ୍ର‌୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିବ।
ଏସପି ନେତା ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିର୍ବାଚନ ବଣ୍ଡ ସେମାନଙ୍କ ବ୍ୟାଣ୍ଡ ବଜାଇଛି । ବିଜେପି ସମସ୍ତ ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କ ଗୋଦାମରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି। ସେମାନେ କେବଳ ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କୁ ନେଉନାହାଁନ୍ତି ବରଂ ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅର୍ଜିତ ଟଙ୍କାକୁ ମଧ୍ୟ ନିଜ ପାଖରେ ରଖିଛନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.