Jai Odisha
News

ଜେଲରେ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଛି ନିର୍ଯାତନା

ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ମୁଖ୍ୟ ତଥା ଜେଲରେ ଥିବା ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଓ ଅପମାନିତ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଆପ୍ ନେତା ତଥା ରାଜ୍ୟସଭା ସଦସ୍ୟ ସଞ୍ଜୟ ସିଂ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜେଲରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଅଧିକାର ଛଡ଼ାଇ ନେଇଛି କେନ୍ଦ୍ର । ସଞ୍ଜୟ ସିଂ ଶନିବାର ସକାଳେ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀ କରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ସେ ଅନେକ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜରିୱାଲଙ୍କୁ ଜେଲ ଭିତରେ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦିଆଯାଉଛି । ସିଂ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କ ମନୋବଳ ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଛି । ସଞ୍ଜୟ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଏବଂ ଜେଲ ମାନୁଆଲରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି ଯେ ଜେଲ ପ୍ରଶାସନକୁ ଜେଲରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ମୁହାଁମୁହିଁ ପରିଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି । ତେବେ ତାଙ୍କ (ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେଜରିୱାଲଙ୍କ) ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ମୁହାଁମୁହିଁ ସାକ୍ଷାତ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ନାହିଁ । ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜେଲ ପ୍ରଶାସନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଉନାହାଁନ୍ତି, କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଆପଣ ଗ୍ଲାସ ଗ୍ରିଲ ପାଖରେ ବସି ତାଙ୍କୁ ଭେଟିପାରିବେ । ମୁଁ କହୁଛି ଯେ ଅପରାଧୀମାନେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାରେକରେ ଭେଟନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ତିନିଥର ନିର୍ବାଚିତ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ଭେଟିବାକୁ ଦିଆଯାଉନାହିଁ, ଏହା ହେଉଛି ନିର୍ଯ୍ୟାତନା । ସଞ୍ଜୟ ସିଂ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଘଟଣା ହେଉଛି ଜେଲ ପ୍ରଥମେ ଟୋକେନ ନମ୍ବର ୪୧୫୨ ଜାରି କରିଛି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ କେଜରିୱାଲ ଜୀଙ୍କ ସହ ସଞ୍ଜୟ ସିଂ ଏବଂ ଭାଗବତ ମାନଙ୍କ ସହ ଭେଟିବାକୁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉ । ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏଥର ଦେଶର ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଅତ୍ୟାଚାର, ଏକଛତ୍ରବାଦୀ ଶାସନ, ଅତ୍ୟାଚାର ଏବଂ ଅହଂକାରର ଉତ୍ତର ଦେବେ । ଜେଲରେ ଥିବା ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ପରିବାର ଲୋକେ ଚିନ୍ତିତ ଓ ବିବ୍ରତ । ତାଙ୍କ ପିତାମାତା ଅସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯେତେବେଳେ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ପାଇଁ ସୁନୀତା କେଜ୍ରିୱାଲ ଆବେଦନ କରନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ କୁହାଯାଏ ଯେ ତୁମେ ମୁହାଁମୁହିଁ ସାକ୍ଷାତ କରିପାରିବ ନାହିଁ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.