Jai Odisha
News

ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିବା ସନ୍ଥନଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ

ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିବା ସନ୍ଥଙ୍କ ବୁଧବାର ହୃଦଘାତରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଜଣେ ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ପରେ ସନ୍ଥନଙ୍କୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ମୁକ୍ତ କରିଥିଲେ । ସନ୍ଥନ୍ ଓରଫ ଟି.ସୁଟେନ୍ଦ୍ରରାଜ (୫୫) ଜଣେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ନାଗରିକ ଥିଲେ ଏବଂ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ୨୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଜେଲରେ ରହିବା ପରେ ୨୦୨୨ ମସିହାରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମୁକ୍ତ ହୋଇଥିବା ସାତ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଥିଲେ। ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ସରକାରୀ ଜେନେରାଲ ହସପିଟାଲର ଡିନ୍ ଇ ଥେରାନିରଜନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସାନ୍ଥନଙ୍କ ସକାଳ ୭.୫୦ ରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସନ୍ଥନଙ୍କ ଯକୃତ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଥିଲା।
ବୁଧବାର ସକାଳ ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୪ଟା ବେଳେ ସାନ୍ତନଙ୍କର ହୃଦଘାତ ହୋଇଥିଲା, ପରେ ତାଙ୍କୁ ସି.ଆର.ପି ଦିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଏକ ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ଲଗାଯାଇଥିଲା। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସନ୍ଥନଙ୍କ ଉପରେ ଚିକିତ୍ସାର କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପଡି ନଥିଲା ଏବଂ ସେ ଆଜି ସକାଳ ୭.୫୦ ରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି। ଅଧିକାରୀ ଜଣକ କହିଛନ୍ତି, “ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରାଯିବ ଏବଂ ଶବକୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ପଠାଇବା ପାଇଁ ଆଇନଗତ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉଛି। ଯକୃତ ବିଫଳତା କାରଣରୁ ଜାନୁଆରୀ ୨୭ ରେ ତିରୁଚିରାପଲ୍ଲୀର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କ୍ୟାମ୍ପରୁ ସନ୍ଥନଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। ମୁକ୍ତ ହେବା ପରେ ସାନ୍ତନଙ୍କୁ ତିରୁଚିରାପଲ୍ଲୀର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଶିବିରରେ ରଖାଯାଇଥିଲା।

Leave A Reply

Your email address will not be published.