Jai Odisha
News

ରାହୁଲଙ୍କୁ ଶାହାଙ୍କ ଶବ୍ଦ ବାଣ : କହିଲେ ପ୍ରତି ୩ ମାସରେ ଥରେ ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଛୁଟି ମନାନ୍ତି ରାହୁଲ ବାବା

ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ରାଜସ୍ଥାନର ୨୫ ଟି ଲୋକସଭା ଆସନ ମଧ୍ୟରୁ ୧୨ ଟିରେ ମତଦାନ ହୋଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଭୋଟ୍ ୨୬ ଏପ୍ରିଲରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଏହାକୁ ନେଇ ନିର୍ବାଚନ ମଇଦାନରେ ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ସମୟରେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଶୁକ୍ରବାର ପାଲି ଲୋକସଭା ଆସନର ଭୋପାଳଗଡ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଏକ ବିଶାଳ ଜନସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବାବେଳେ ସେ କଂଗ୍ରେସକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାହୁଲ ବାବା ପ୍ରତି ତିନିମାସରେ ଥରେ ଛୁଟି ମନାଇବା ପାଇଁ ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଯାଆନ୍ତି।
କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ସାଧାରଣ ସଭାରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟେକ୍ସଟାଇଲ ପାଇଁ ପାଲି ଦେଶ ତଥା ବିଶ୍ୱରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ। ଯେତେବେଳେ ଆମେ ପୋଷାକ କିଣିବାକୁ ବଜାରକୁ ଯାଆନ୍ତି, ଆମେ ପୋଷାକକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ଦେଖନ୍ତି । ସେହିଭଳି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାକୁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପରେ ଭୋଟ୍ ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଗୋଟିଏ ପଟେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଅଛନ୍ତି ଯିଏ ୨୩ ବର୍ଷ ଛୁଟି ନ ନେଇ ଦେଶମାତୃକାର ସେବା କରିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ରାହୁଲ ବାବା ଅଛନ୍ତି ଯିଏ ପ୍ରତି ତିନିମାସରେ ଥରେ ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଛୁଟିରେ ଯାଆନ୍ତି।
କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତ ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନରେ ସେ ୩୦୩ ଟି ଆସନ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏଥର ପିଏମ ମୋଦୀ ୪୦୦ ପାର୍ ର ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି । ଭୋପାଳଗଡ ସମେତ ସମଗ୍ର ଦେଶର ଲୋକଙ୍କର ଦୁଇଟି ବିକଳ୍ପ ଅଛି । ଗୋଟିଏ ପଟେ ୫୫ ବର୍ଷ ଧରି ୪ ପିଢୀ ଶାସନ କରୁଥିବା ଗାନ୍ଧୀ ପରିବାର ଏବଂ ଅନ୍ୟ ପଟେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଯିଏ କୋଟି କୋଟି ଲୋକଙ୍କୁ ଦାରିଦ୍ର‌୍ୟରୁ ବାହାର କରିଛନ୍ତି। ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୋଟିଏ ପଟେ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ଅଛି ଯାହାକି ୧୨ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା ଠକେଇ କରିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଅଛନ୍ତି ଯାହାଙ୍କ ଉପରେ ୨୩ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ପଇସା ଦୁର୍ନୀତିର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇନାହିଁ।
ଗୋଟିଏ ପଟେ ରାହୁଲ ବାବା ଏବଂ କମ୍ପାନୀ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଦାରିଦ୍ର‌୍ୟ ଦୂରୀକରଣର ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇ ସତ୍ତାକୁ ଉପଭୋଗ କରୁଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ହିଁ ୨୫ କୋଟି ଲୋକଙ୍କୁ ଦାରିଦ୍ର ସୀମାରୁ ବାହାର କରିଛନ୍ତି। ଗୋଟିଏ ପଟେ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ଅଛି ଯାହା ଆତଙ୍କବାଦ ଏବଂ ନକ୍ସଲବାଦକୁ ଚରମ ସୀମାକୁ ନେଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ହିଁ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ଶେଷ କରୁଛନ୍ତି। ଦେଶର ଲୋକମାନେ ବହୁତ ଭଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ଯେ ଏଥର କୌଣସି ଭୁଲ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ମୋତେ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ଉତ୍ତାପ ଗ୍ରାଫ ବହୁତ ଅଧିକ ବଢୁଛି ତେଣୁ ମୁଁ ବିମାନବନ୍ଦର ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ କହିଲି ଯେ ଉତ୍ତାପ ଗ୍ରାଫ ଯେତେ ବଢିବ, ବିଜେପି ଆସନର ଗ୍ରାଫ ମଧ୍ୟ ସେତିକି ଉପରକୁ ଯିବ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.