Jai Odisha
News

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଥିଲା ଚମତ୍କାର , ବିଜେପି ସପକ୍ଷରେ ହୋଇଛି ମତଦାନ

ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଭୋଟ୍ ଦେବା ପରେ ବିଜେପି ଉତ୍ସାହିତ ଅଛି। ମତଦାନ ସମାପ୍ତ ହେବା ମାତ୍ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ବହୁ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ମତାମତ ମିଳୁଛି। ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟାରେ ବିଜେପି ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଏନଡିଏକୁ ସମଗ୍ର ଭାରତର ଲୋକ ଭୋଟ୍ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ଏକ୍ସ ରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ, ପ୍ରଥମ ସୋପାନ, ଚମତ୍କାର! ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଭୋଟ୍ ଦେଇଥିବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ । ଆଜିର ମତଦାନରୁ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ ସାରା ଭାରତର ଲୋକମାନେ ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟାରେ ଏନଡିଏକୁ ଭୋଟ୍ ଦେଉଛନ୍ତି। ରାଜସ୍ଥାନର ପାଲୀ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଆୟୋଜିତ ସାଧାରଣ ସଭାରେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଭୋଟ୍ ଦେବାରେ ବିଜେପି ସପକ୍ଷରେ ମତଦାନ ହୋଇଛି। ଗତ ନିର୍ବାଚନରେ ଦେଶର ଲୋକମାନେ ବିଜେପିକୁ ୩୦୩ ଟି ଆସନ ଦେଇଥିଲେ, ଏଥର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେଉଛି ୪୦୦ ଅତିକ୍ରମ କରିବା। ନିର୍ବାଚନୀ ଉଷ୍ମତା ଗ୍ରାଫ୍ ଯେତେ ଅଧିକ ହେବ, ବିଜେପିର ଆସନଗୁଡିକର ଗ୍ରାଫ୍ ମଧ୍ୟ ସେତିକି ଉପରକୁ ଯିବ। ବିଜେପି ମୁଖପାତ୍ର ସୁଦର୍ଶନ ତ୍ରିବେଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକମାନେ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ସରକାର ପାଇଁ ଭୋଟ୍ ଦେଇଛନ୍ତି।
ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାହୁଲ ଆମେଥୀରେ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ସାହସ ଜୁଟାଇ ପାରି ନାହାଁନ୍ତି। ତାମିଲନାଡୁର ଏକ ସ୍ପଷ୍ଟ ସନ୍ଦର୍ଭରେ କହିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସମସ୍ତ ୩୯ ଟି ଆସନରେ ମତଦାନ ହୋଇଥିଲା, ସେହି ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପିର ଆସନରେ ବଡ଼ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ । ଗତଥର ଅପେକ୍ଷା ବିଜେପି ଅଧିକ ଆସନ ଏବଂ ଅଧିକ ବ୍ୟବଧାନରେ ଜିତିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.