Jai Odisha
News

ଛୁଟି ମନାଉଥିବା ଲୋକ କେବେ ବିକଶିତ ଭାରତର ସ୍ୱପ୍ନ ପୂରଣ କରିପାରିବେ ନାହିଁ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ମଞ୍ଚରୁ ବର୍ଷିଲେ ମୋଦୀ । କଂଗ୍ରେସକୁ କଲେ କଡ଼ା ସମାଲୋଚନା । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଆଜି କର୍ଣ୍ଣାଟକର ବାଗାଲକୋଟରେ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ସେ କହିଛନ୍ତି, ୨୦୨୪ ର ନିର୍ବାଚନ ଭାରତର ଭବିଷ୍ୟତ ସ୍ଥିର କରିବ। ଏହି ନିର୍ବାଚନ ହେଉଛି ଏକ ବିକଶିତ ଭାରତର ସଂକଳ୍ପ ନିର୍ବାଚନ। ଏହି ନିର୍ବାଚନ ହେଉଛି ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ଭାରତର ସଫଳତାର ନିର୍ବାଚନ। ଆମର ସଂକଳ୍ପ ହେଉଛି ଆସନ୍ତା କିଛି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତକୁ ବିଶ୍ୱର ଶୀର୍ଷ ୩ ଅର୍ଥବ୍ୟବବସ୍ଥା ବନାଇବା । ତେବେ ଏହି ସ୍ୱପ୍ନକୁ ଛୁଟି ମନାଇବାକୁ ଯାଉଥିବା ଲୋକ ପୂରଣ କରିପାରିବେ ନାହିଁ । ଏଥିପାଇଁ ଏକ ଦୂରଦୃଷ୍ଟି ଆବଶ୍ୟକ।
ତାଙ୍କ ସମ୍ବୋଧନ ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଶ୍ରୀନିବାସ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ଦେହାନ୍ତରେ ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ସେ ସାମାଜିକ ନ୍ୟାୟର ଜଣେ ଅଗ୍ରଣୀ ସୈନିକ ଥିଲେ। ଶ୍ରୀନିବାସ ପ୍ରସାଦ ଜୀ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଚାମରାଜନଗରରୁ ସାଂସଦ ଥିଲେ। ଶ୍ରୀନିବାସ ଜୀ ଜଣେ ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରର ନେତା ଥିଲେ ଏବଂ ସେ ପ୍ରକୃତ ଅର୍ଥରେ ଜଣେ ଲୋକ ନେତା ଥିଲେ।
ସେ କହିଛନ୍ତି, କଣ ଆପଣମାନେ ଦେଶର ଏତେ ବଡ଼ ଦାୟିତ୍ୱ କଂଗ୍ରେସକୁ ଦେଇପାରିବ, ଯାହାର ଏକମାତ୍ର କାମ ହେଉଛି ସରକାରରେ ଥିବାବେଳେ ଦେଶକୁ ଲୁଟ କରିବା? ଦେଶକୁ ଲୁଟ୍ କରିବାର ଇତିହାସ ଥିବା କଂଗ୍ରେସକୁ ଆମେ ଦେଶ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିପାରିବା କି? ୬୦ ବର୍ଷର ଶାସନ କାଳରେ କଂଗ୍ରେସ ଯେଉଁ ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି, ତାହା ତାଙ୍କ ପାପ ଯୋଗୁଁ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ମଧ୍ୟ କର୍ଣ୍ଣାଟକକୁ ନିଜର ଲୁଟର ଏଟିଏମ୍ କରିଛି। ଏତେ କମ୍ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଲୋକମାନେ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଭଣ୍ଡାର ଖାଲି କରିଛନ୍ତି । ପରିସ୍ଥିତି ଏପରି ହୋଇଛି ଯେ ବିଧାୟକମାନେ ଠିକ ସମୟରେ ବିକାଶ ପାଇଁ ବିଧାୟକଙ୍କ ନୀତି ଟଙ୍କା ପାଇପାରୁ ନାହାନ୍ତି ।
ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, ଦିନଟି ବେଶି ଡ଼େରି ନୁହେଁ, ଯେତେବେଳେ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ସରକାର ତାଙ୍କ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଦରମା ମଧ୍ୟ ଦେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ। ସେମାନେ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିବେ ଯେ ଆପଣଙ୍କ ପିଲାମାନେ ଭୋକରେ ମରିଯିବେ। ଜନ ହିତକର ଏଭଳି କୌଣସି ଯୋଜନା ନାହିଁ ଯାହା କଂଗ୍ରେସର ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାରର ଶିକାର ହୋଇ ନାହିଁ । ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ଇତିହାସ ମଧ୍ୟ କହିଛି ଯେ କଂଗ୍ରେସ ଆସେ ବିନାଶ ଆଣେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.