Jai Odisha
News

ୱେଡ଼ିଂ ସ୍ପିଚ୍ ଦେବା ସମୟରେ ଉଡ଼ି ଆସିଲା ପ୍ରଜାପତି , ଜୋର୍‌ରେ କାନ୍ଦିଲା ବର ।

ବର ହେଉ କିମ୍ବା କନ୍ୟା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ବିବାହ ଦିନ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ହୋଇଥାଏ । ଏହି ଦିନ, ଉଭୟଙ୍କ ମୁହଁରେ ଖୁସି ଦୃଶ୍ୟମାନ ହୁଏ, କିନ୍ତୁ ବେଳେବେଳେ କିଛି ଖୁସି ଚେହେରା ମଧ୍ୟ ନିଜ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କୁ ମନେ ପକାଇ ଦୁଃଖୀ ହୋଇଥିବାର ଦେଖାଯାଏ, ଯେପରି ଏହି ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଏ । ବର ନିଜ ବିବାହରେ କାନ୍ଦୁଥିବା ଦେଖାଯାଏ । ଏହି ବରର କାନ୍ଦୁଥିବା ଦେଖି ଆପଣ ପ୍ରଥମେ ଭାବି ପାରନ୍ତି ଯେ ସେ କାହିଁକି କାନ୍ଦୁଛନ୍ତି । । ବିବାହ ସହିତ ୱେଡ଼ିଂ ସ୍ପିଚ୍ ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର । ଏହି ଅବସରରେ, ସେ ଖୁସିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାଷଣ ଦେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ସମସ୍ତ ଅତିଥିଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ କାନ୍ଦୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି କାନ୍ଦିବାର କାରଣ ହେଉଛି ଏକ ଛୋଟ ପ୍ରଜାପତି ।
ଭିଡିଓରେ ଆପଣ ଦେଖିପାରିବେ ଯେ ବର ଏକ ସୁନ୍ଦର ସଜାଯାଇଥିବା ମଞ୍ଚ ଉପରେ ଠିଆ ହୋଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଧଳା ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିଥିବା କନ୍ୟା ମଧ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି , ଯିଏ ସାତୋଟି ଜନ୍ମ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ସହିତ ବାନ୍ଧି ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ପାଖରେ ବସିଥିବା ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି । ଏସମସ୍ତଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ବର ତାଙ୍କ ୱେଡ଼ିଂ ସ୍ପିଚ୍ ଦେଉଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ଏକ ପ୍ରଜାପତି ଉଡୁଥିବା ଦେଖାଯାଏ। ଧଳା ପ୍ରଜାପତି ଆସି ବରର ଛାତିରେ ପକେଟ୍ ନିକଟରେ ବସିଥାଏ । ସେ ତାଙ୍କୁ ଦେଖିବା ମାତ୍ରେ ଜୋରରେ କାନ୍ଦିବାକୁ ଲାଗନ୍ତି। ଏହାର ଏକ ବିଶେଷ କାରଣ ଅଛି, ଯାହାକୁ ବର ନିଜ ୱେଡ଼ିଂ ସ୍ପିଚ୍ ରେ କହିଛନ୍ତି । ବାସ୍ତବରେ ବରର ଜେଜେମାଙ୍କର ପ୍ରାୟ ଏକ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ସେ ତାଙ୍କ ଜେଜେମାଙ୍କୁ ମେସେଜ୍ କରିଥିଲେ ଯେ ଯଦି ତୁମେ ମୋତେ ଭଲ ପାଅ ଏବଂ ତେବେ ମୋ ବିବାହ ସମୟରେ ପ୍ରଜାପତି ପରି ଆସିବ । ଏହା ମଧ୍ୟ ଏକ ସଂକେତ ଥିଲା ଯେ ବର ଏହା କହିବା ମାତ୍ରେ ପ୍ରଜାପତି ଆସି ତାଙ୍କ ଛାତିରେ ବସିଲା । ଏହି କାରଣରୁ ବର ଜୋରରେ କାନ୍ଦିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.