Jai Odisha
News

ଭାରତରେ ଲଞ୍ଚ ହେଲା Y18e ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ : ୪ଏଈ ଜଇଗ, ୫୦୦୦ଜ୍ଞଇଷ ବ୍ୟାଟେରୀ ସହିତ ରହିଛି ଅନେକ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ

ଭିଭୋ ଏହାର Y ସିରିଜରେ ଏକ ନୂତନ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ଲଞ୍ଚ କରିଛି । ଏହାର ନାମ ହେଉଛି- ଭିଭୋ Y18e, ଯାହା ଭିଭୋ ଇଣ୍ଡିଆର ୱେବସାଇଟରେ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ହୋଇଛି । ଫିଚର ଏବଂ ସ୍ପେକ୍ସରେ ଜଣା ପଡ଼ିଛି ଯେ ଫୋନ୍ ବଜେଟ୍ କୁ ମିଡ଼୍ ରେଞ୍ଜକୁ ଅଣାଯାଇଛି । ଏଥିରେ HD ପ୍ଲସ୍ ରେଜୋଲୁସନ ସହିତ ଏକ ଡିସପ୍ଲେ ଅଛି । ଫୋନର ବଡ଼ି ପଲିକାର୍ବୋନେଟରେ ତିଆରି । ଏହା 13 ମେଗାପିକ୍ସେଲର ରିୟର ଏବଂ 5 ମେଗାପିକ୍ସେଲର ଫ୍ରଣ୍ଟ କ୍ୟାମେରା ପ୍ରଦାନ କରେ । ଏହି ଫୋନରେ ମିଡିଆଟେକ ର ହେଲିଓ ପ୍ରୋସେସର୍ ସଂସ୍ଥାପିତ ହୋଇଛି ।
ଭିଭୋ ଇଣ୍ଡିଆ ୱେବସାଇଟରେ ଭିଭୋ Y18e ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ହୋଇଛି । କମ୍ପାନୀ ଫୋନର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିନାହିଁ। ଏହି ଡିଭାଇସ୍ ଜେମ ଗ୍ରୀନ୍ ଏବଂ ସ୍ପେସ୍ ବ୍ଲାକ୍ ରଙ୍ଗ ବିକଳ୍ପରେ କିଣାଯାଇପାରିବ ।
ଭିଭୋ Y18e ତିଆରିରେ ପଲିକାର୍ବୋନେଟ୍ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଛି । 185 ଗ୍ରାମ ଓଜନ ବିଶିଷ୍ଟ ଏହି ଫୋନରେ 6.56 ଇଞ୍ଚ LCD ଡିସପ୍ଲେ ଅଛି | ଏହା HD Plus ରେଜୋଲୁସନ ଏବଂ 90 Hz ର ରିଫ୍ରେସ୍ ରେଟ୍ ପ୍ରଦାନ କରିଛି ।
Vivo Y18e ରେ 4GB RAM ଅଛି । ଭର୍ଚୁଆଲ୍ RAM ଫିଚର ସାହାଯ୍ୟରେ, RAM କୁ 4 GB ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇପାରିବ । ଏହାର ଇଣ୍ଟରନାଲ ଷ୍ଟୋରେଜ ହେଉଛି 64 GB । ଏହି ଫୋନରେ SD କାର୍ଡ ସନ୍ନିବେଶ କରିବାର ଏକ ବିକଳ୍ପ ମଧ୍ୟ ଅଛି । Vivo Y18e ରେ ମିଡିଆଟେକର ହେଲିଓ G85 ।ପ୍ରୋସେସର ସଂସ୍ଥାପିତ ହୋଇଛି । ଏହା ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ 14 ରେ ଚାଲିଥାଏ ।
ଭିଭୋ Y18e ରେ 13 ମେଗାପିକ୍ସେଲ ପ୍ରାଇମେରୀ କ୍ୟାମେରା ଅଛି । ଏହି ଫୋନରେ 0.08 ର ଅନ୍ୟ ଏକ ଲେନ୍ସ ଦିଆଯାଇଛି । ଫ୍ରଣ୍ଟ କ୍ୟାମେରା ହେଉଛି 5 ମେଗାପିକ୍ସେଲ । ଭିଭୋ Y18e ରେ 5 ହଜାର mAh ବ୍ୟାଟେରୀ ଅଛି । ଏହା 15 ୱାଟ ଚାର୍ଜିଂକୁ ସପୋର୍ଟ କରେ । ଏହି ଉପକରଣରେ ସମସ୍ତ ସଂଯୋଗୀକରଣ ବିକଳ୍ପଗୁଡ଼ିକ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ଏହା ଏକ 5G ଫୋନ୍ ନୁହେଁ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.