Jai Odisha
News

ଅଦ୍ଭୁତ ଚୋର : ଶୋଇ ଶୋଇ କରୁଛି ଚୋରି

ଚୋରି କରିବା ସମୟରେ ଆପଣ ପ୍ରାୟତଃ ଚୋର ଦୌଡ଼ି ପଳାଇଥିବାର ନିଶ୍ଚୟ ଦେଖିଥିବୋ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତେ କେବେ ନା କେବେ ଚୋରକୁ ସାମ୍ନା କରିଥିବେ । ଆଜିର ସିସିଟିଭି ଏବଂ ଅନେକ ବୈଷୟିକ ଉପକରଣ ଯୋଗୁଁ ଚୋରି ଘଟଣା ବର୍ତ୍ତମାନ କ୍ୟାମେରାରେ କଏଦ ହୋଇ ସହଜରେ ପ୍ରକାଶ ପାଉଛି । ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଚୋରିର ଅନେକ ଫୁଟେଜ୍ ଅଛି । କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଦେଖାଇବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମଥୁରା ଷ୍ଟେସନରୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅନ୍ୟ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଶୋଇଛନ୍ତି। କୌଣସି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟକ୍ତି ଶୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ଶୋଇ ଅନେକ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଫୋନ୍ ଏବଂ ମୂଲ୍ୟବାନ ସାମଗ୍ରୀ ଚୋରି କରିଛନ୍ତି ।
ଏହି ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣା ଷ୍ଟେସନରେ ସ୍ଥାପିତ କ୍ୟାମେରାରେ କଏଦ ହୋଇଛି, ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି । ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ଚୋରଟି ଡାହାଣ ହାତରେ ଶୋଇଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପକେଟ ଆଡ଼କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି, କୌଣସି ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ନ ହେବେ ସେଥିପାଇଁ ସେ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି । ସେ ପକେଟରୁ ବାହାରୁଥିବା ସେଲଫୋନକୁ ବାହାର କରିବା ପାଇଁ ଅନେକ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଶେଷରେ ସେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ ।
ଗୋଟିଏ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିବା ପରେ ବ୍ୟକ୍ତି ପରବର୍ତ୍ତୀ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଆଡକୁ ଗତି କରନ୍ତି । ସେ ନିଜର ସ୍ଥିତିକୁ ବଦଳାଇ ଅନ୍ୟ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଖରେ ଶୋଇଛନ୍ତି । କେହି ତାଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ନ ରଖିବା ପାଇଁ ସେ ଚାରିପାଖକୁ ଚାହିଁଥାନ୍ତି । ତା’ପରେ ସେ ବାମ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଶୋଇଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପକେଟରୁ ଫୋନ୍ ବାହାର କରନ୍ତି । ତା’ପରେ ସେ ସେଠାରୁ ଚୋରି କରିଥିବା ଜିନିଷ ସହ ବାହାରକୁ ପଳାନ୍ତି ।
ଅଭିଯୋଗ ପରେ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ ସ୍କାନ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ପୁରା ଘଟଣା ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା । ତେବେ ସିସିଟିଭି ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ଚୋରି ଧରାପଡିଛି।
ତାଙ୍କଠାରୁ ଏକ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେ ପାଞ୍ଚଟି ଫୋନ୍ ଚୋରି କରିଥିବା ସ୍ୱୀକାର କରିଥିବା ପୋଲିସ କହିଛି। ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ଚୋରି ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି ଏବଂ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ସାମଗ୍ରୀ ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ପୋଲିସ କାର‌୍ୟ୍ୟ କରୁଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.